Заява про злочин N051/07/13/752 від 03.07.2013

9 июля 2013, 08:23
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
1691

Замість того, щоб знущатися над Юлією Тимошенко, Віктор Янукович і його команда вже давно могли розірвати невигідні для України газові контракти 2009 року.

Не просто могли – вони зобов'язані їх розірвати! Бо того вимагає Закон, який у 2009 році було порушено. Однак контракти з "Газпромом" залишаються чинними – із-за бездіяльності Антимонопольного комітету (АМК) та Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Тепер по суті заяви про злочин. У ній я виклав:

1) незаперечні законні підстави для України розірвати газові контракти з "Газпромом";

2) ознаки злочину посадових осіб АМК і ГПУ, які не зробили цього дотепер, попри мої попередні депутатські звернення і запити.

Підставами для розірвання контрактів з "Газпромом" є грубі порушення антимонопольного законодавства України.

Зафіксовані у контрактах умови постачання газу, насамперед формула його ціни, явно несиметричні зобов'язання сторін, нав'язані Україні величезні обсяги закупівлі газу, захмарні штрафні санкції проти України і жодних санкцій проти Росії, штучні й безпідставні обмеження на продаж і експорт газу Україною – усе це не має нічого спільного з економічною конкуренцією.

Газові контракти – це суцільний диктат і монополізм. І за духом, і за буквою нав'язаних Україні зобов'язань.

Щоби слідчі СБУ не витрачали багато часу, я вказав, які норми і яких саме законів порушено – це Закон України "Про Антимонопольний комітет України" (статті 7, 9, 13, 14, 22, 25), Закон України "Про захист від недобросовісної конкуренції" (глави 3 і 6), Закон України "Про захист економічної конкуренції" (статті 18, 19, 22, 24, 25, розділи IV, VII, VIII).

Виклав детально, на основі яких норм законодавства АМК має всі необхідні підстави і повноваження, аби зупинити дію контрактів з "Газпромом".

Обґрунтував і міру відповідальності для тих посадовців АМК і ГПУ, які мали діяти – захищати інтереси держави, але не діяли, обмежувалися пустими відписками. Це кримінальні правопорушення за статтями 366 і 367 Кримінального кодексу України.

Додав до заяви про злочин моє листування з головою АМК Василем Цушком і генеральним прокурором Віктором Пшонкою (триває вже більше року). Починаючи з першого депутатського звернення до Цушка від 30.03.2012. Включно з депутатським запитом до Пшонки від 04.07.2012 (спікер оголосив його з трибуни Верховної Ради рік тому).

Запит до генпрокурора я назвав досить чітко і ясно – "Щодо злочинної бездіяльності посадових осіб Антимонопольного комітету України...", аби Пшонка почав діяти рішуче. Не дочекався. Тим не менше, бездіяльність АМК і ГПУ задокументовано – "рукописи не горять"...

Що далі?

Якщо СБУ діятиме згідно Закону, то абсолютно очевидно, що має бути негайно проведено досудове розслідування (з внесенням до Єдиного реєстру) і за його підсумками – винних посадових осіб АМК і ГПУ притягнуто до відповідальності. А головне, для країни, на підставі вказаних порушень антимонопольного законодавства України газові контракти 2009 року – буде розірвано.

Якщо ж СБУ діятиме (бездіятиме), як це дотепер робили АМК і ГПУ, і не стане на захист інтересів Української держави – тоді співучасниками злочину стануть голова СБУ Олександр Якименко і його підлеглі, задіяні в роботі над заявою про злочин. Так само, як і Віктор Янукович, якого я також повідомив про злочин і бездіяльність АМК і ГПУ.

Реєстрацією заяви про злочин я даю цій владі ще один шанс діяти, і діяти результативно: виконати вимоги Закону і на підставі його порушення – розірвати газові контракти з "Газпромом".

Чи скористаються цим шансом захистити національні інтереси України Віктор Янукович, Олександр Якименко, Василь Цушко і Віктор Пшонка? Про це дізнаюся у визначений Законом термін. І Ви дізнаєтеся.

Запрошую до обговорення у Facebook

Більше інформації на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.