Авіакатастрофа в Казані: що це було?

18 ноября 2013, 15:41
Народний депутат, голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів. 2007-2012 - голова Комітету ВР з питань національно
0
2919

Переконаний, ніяка це не посадка була – скоріше 1) акт самогубства, або 2) повна втрата керованості літаком.

Висловлю думку як професіонал, який режим посадки літаків такого класу вивчав детально і дисертацію захистив на тему автоматизації польоту важких літаків саме у режимі посадки.

Так от, у штатному режимі літак заходить на посадку по глісаді, з кутом зниження близько трьох градусів, поступово зменшуючи вертикальну швидкість від 3,5 м/c (на висоті 50-30 метрів) до 0,6-1,0 м/с на нульовій висоті, в момент приземлення.

Подивіться відеозапис катастрофи: літак не те що не знижувався, плавно чи неплавно, з точними чи не дуже діями екіпажу – він врізався у землю майже під прямим кутом, причому він торкнувся землі не шассі, чи хвостовою частиною фюзеляжу, а носом, до того ж із величезною вертикальною швидкістю!

І те, що за таких умов літак розбився не просто об землю, а об бетон неширокої злітної смуги, це 1) малоймовірна випадковість (якщо керованість літаком було втрачено), або 2) умисні дії пілота, який свідомо скерував літак саме на злітну смугу аеропорту.

Інших пояснень при такій траєкторії падіння мені важко знайти. І на жаль, навряд чи ми дізнаємося про справжні причини катастрофи. Адже усі, хто був на борту, загинули. А бортові системи об'єктивного контролю (разом із отими "чорними", а насправді помаранчевими ящиками, в яких зберігається польотна інформація і запис дій екіпажу з бортових самописців) – напевно під час вибуху літака згоріли. Єдине, що може допомогти – це свідчення і записи наземного центру управління польотами, в т.ч. радіообмін з екіпажем у районі аеропорту. Якщо він був...

Принаймні висловимо наші співчуття родинам і близьким загиблих: (

Запрошую до обговорення у Facebook
Більше інформації на www.grytsenko.com.ua
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.