ПІДТРИМУЙ ІДЕЇ РІВНОСТІ

26 березня 2021, 17:49
Власник сторінки
0
49

Компанія Carlsberg Ukraine створила «Календар сталих звичок», який популяризує більш екологічне й усвідомлене життя.

Рівні можливості – це неодмінна умова становлення демократичної держави та розвинутого суспільства. Але, на жаль, ми все ще стикаємось із дискримінацією, стереотипами й упередженнями, що проявляються в щоденному житті. Повага до різноманітностей, дотримання ґендерної рівності і прав людини, інклюзивність не завжди властиві нашому суспільству. Саме щоб подолати ці проблеми та багато інших, були створені Цілі сталого розвитку ООН. А щоб дізнатися, як саме кожен з нас може стати на заваді нерівності, встановлюй зручний мобільний застосунок популяризації свідомого життя – «Календар сталих звичок».

«Календар сталих звичок» від Carlsberg Ukraine щомісяця висвітлює одну або дві Цілі сталого розвитку ООН. Березень присвячений рівним правам усіх людей. Місячник має назву «Різні, але рівні». Він розкаже про Ціль сталого розвитку ООН №5 «Ґендерна рівність», що має на меті просування рівноправ’я незалежно від статі, та Ціль ООН №10 «Скорочення нерівності», що прагне поліпшити якість життя малозабезпечених і здолати соціальну нерівність й незахищеність.

«Ціль сталого розвитку ООН №5 «Ґендерна рівність» для України критично важлива, оскільки наразі дискримінація за ґендерними стереотипами має дуже суттєвий прихований шар негативного впливу на соціальний та економічний розвиток нашого суспільства. Адже формально в нас ніби є всі необхідні законодавчі передумови рівної участі всіх типів ґендерів у соціальному й економічному житті, але на практиці жодна з форм дискримінації за ознакою статі та ґендеру не має суспільних або державних механізмів, що ефективно її зупиняють і компенсують її наслідки. А відтак люди, що могли б бути ефективними учасниками економічного життя: генерувати фінансові потоки податків в українській економіці, приймати вигідні рішення і створювати новітні форми бізнесу – не мають доступу до позицій та ресурсів через свою стать і ґендер.

Нашу економіку обмежує те, що жінка отримує меншу зарплатню при повній відповідності критеріям посади та частіше стає жертвою харасменту на роботі, а відтак, не є максимально ефективною відповідно до свого потенціалу; або те, що чоловік, який обирає так звану «жіночу професію», у який він талановитий, економічно успішний і щасливий, або робить вибір більше часу приділяти своїй дитині, аніж кар'єрі, терпить прояви соціального осуду й тиску. На жаль, дуже багато хто через ґендерну і статеву нерівність просто не потрапить на ту посаду, де міг/могла би стати максимально ефективним/ою в соціальному й економічному плані, а відтак бути рушієм розвитку усієї України. Ось чому саме ця ціль є такою важливою», – зазначає Олександра Романцова, правозахисниця, виконавча директорка Центру громадянських свобод.


Приєднуйся до свідомої спільноти прямо зараз і дізнавайся, як зробити сімейні обов'язки не тільки спільними, але й приємними, роблячи усе разом. Ставай на заваді ґендерним стереотипам, дискримінації та нерівноправності, та допомагай здолати нерівність.

Переходь на сайт, завантажуй «Календар сталих звичок», вибравши потрібну версію. Тепер ти отримуватимеш корисну інформацію у вигляді простих порад, що допоможуть змінити на краще життя кожного з нас.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Carlsberg Group
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.