Чи вплине коронавірус на правила девелоперів?

31 березня 2020, 11:05
Власник сторінки
0
14

Провайдер електронного документообігу EDIN стежить за найактуальнішими бізнес новинами. Одне з найголовніших питань для рітейлерів та орендарів загалом - як зберегти умови співпраці з девелоперами.

Ситуація наразі змінюється так швидко, що компанії не встигають вчасно відреагувати та прийняти компромісне рішення. 


Карантин звiсно ж вплине на орендні ставки в Україні та й в цілому світі. Домовленості щодо оренди мають залишитися стабільними з ймовірними пільговими умовами, у випадку, якщо економіка відновиться до кінця 2020 року. 


Орендарі розраховують на спеціальні умови у зв`язку з коронавірусом та обмежувальними умовами праці, проте орендодавці будуть надавати їх вибірково. Загалом дві сторони сьогодні змушені шукати компромісні рішення, які б не вплинули негативно на подальшу співпрацю після карантину.


Значна частина орендарів має сумніви щодо того, чи не обмежать доступ до приміщень самі девелопери. Проте обмеження до бізнес-центрів, магазинних приміщень можуть бути ініційовані виключно урядом. Девелопери не зможуть зачинити самостійно площі, оскільки вільний доступ до них - основна умова з договору по оренді. 


У випадку, якщо орендар забажає орендувати нове приміщення, в нього можуть виникнути проблеми з введення його в експлуатацію. Пов`язано це з тим, що в умовах карантину існують труднощі з ланцюжками поставок, можливі відстрочки доставок необхідної продукції для ремонтних робіт та запуску роботи загалом. Можна уникнути частини проблем, якщо перевести бізнес-процеси в електронний формат та моментально обмінюватися з контрагентами е-документами. До того ж, паперові дані сьогодні є небезпечними в умовах COVID-19


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: електронний документообіг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.