Реформа ДФС. Чи залишиться на посаді головний столичний фіскал Людмила Денисенко

22 липня 2019, 18:18
Власник сторінки
предприниматель - аграрий
0

Знайшов матеріал в мережі - не міг не передрукувати. Безсумнівно кадрову чистку ДФС очікує кожен підприємець що веде бізнес в столиці.

Наприкінці 2018 року, Кабінету міністрів України, уряд реорганізував Державну фіскальну службу, шляхом поділу її на дві служби: Державну податкову службу України та Державну митну службу України. Дані державні органи є правонаступниками Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Згідно результатів конкурсів проведених Комісію з питань вищого корпусу державної служби вищевказані посади зайняли Максим Нефьодов та Сергій Верланов, очоливши митну та податкову служби відповідно. Практичними питаннями розподілу двох служб мав займатися начальник Одеської митниці Олександр Власов, що очолив Кабінетом міністрів Комісію з реорганізації Державної фіскальної служби. Проте, вже 17 липня, на засіданні уряду, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Власов написав заяву про звільнення.

Як ви знаєте, по ДФС Власов написав заяву про звільнення. З понеділка це звільнення буде реалізовано – сьогодні рішення схвалено”, - сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Такі дії Власова були спричинені особистою критикою Президента України Володимира Зеленського на його адресу.  Раніше Президент України закликав звільнити голів митниць чотирьох західних областей України та підписав Указ щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів, а після отримання незадовільного результату, закликав Власова  написати заяву про звільнення.

Безсумнівно складовою реорганізації та розподілу ДФС стане оновлення кадрів не тільки в митній, а і в податковій службі. Якщо в справі з митною службою, критиці та звільненню піддалися голови чотирьох західних областей України, що межують з Європейським союзом та несуть найбільші корупційні ризики, в справі податкової особлива увага, в першу чергу, має дістатися головам найбільших міст, де знаходяться найбільші платники податків. Зокрема це стосується і Києва, адже саме тут, в якісній мірі знаходяться  компанії – найбільші платники податків в Україні, а в кількісній – зареєстровано найбільше юридичних осіб. Тому цікаво буде докладно познайомитися з тим, що відомо про керівника столичної ДФС.

Начальник Головного управління  ДФС України в м. Києві, Людмила Демченко, обіймає цю посаду з 2015 року. В відкритих джерелах наявна суперечлива інформація про неї. Так, з одного боку Людмила Дмитрівна коментує практичні питання роботи служби на профільних порталах ДФС та була жаданим гостем програм на фінансову тематику, на телебаченні. З іншого боку, пошукові ресурси видають занадто багато негативної інформації про неї.

Так, наприкінці 2017 року, за словами народного депутата України, Сергія Лещенка, Людмила Демченко фігурувала в конфлікті Генерального прокурора Юрія Луценка і тодішнього міністра фінансів України, а нині Секретаря РНБО, Олександра Данилюка.

Природа проблем міністра фінансів – через конфлікт з оточенням Порошенка, а саме – главою податкової інспекції Києва Людмилою Демченко. На наступний день після викривальних заяв міністра фінансів про те, що ринок фіктивного ПДВ в Києві становить мільярд гривень на місяць, проти нього почалася нова серія атак – цього разу через нібито несплачені податки, - Лещенко в своєму блозі на УП.

Проблема повернення ПДВ – постійно актуальна проблема українського бізнес-клімату. За виконавчого директора Європейської бізнес Асоціації Анни Дерев’янко: ”Компанії зіштовхуються з проблемою фінансування своєї операційної діяльності, включаючи виплату заробітної плати робітникам. Так, для деяких втрати складають десятки мільйонів гривень. ” Блокування податкових накладних, затримки виплат ПДВ та водночас, корупційні схеми з повернення ПДВ за фіктивними правочинами, - теми, що нажаль, невід’ємно супроводжують ДФС з року в рік.

Що ж, повертаючись до пані Демченко та ринку повернення фіктивного ПДВ в м. Києві, озвученого Сергієм Лещенком, то в її декларації про доходи, на перший погляд, відсутні жодні натяки на можливі факти незаконного збагачення, з її боку. Адже пані Людмила, володіє лише своєю заробітною платою та на диво не має жодних, навіть мінімальних активів в готівковій формі. Натомість основним годувальником родини є її чоловік – Демченко Борис Іванович, що володіє значними готівковими коштами та отримує чималих дохід від бізнесу.

На мою думку, саме в статках чоловіка криється відповідь на питання доброчесності Демченко. Чоловік очільниці Київського ДФС Борис Демченко, володіє рядом компаній за кордоном, які не мають представництва в Україні, проте в Україні діють компанії з співзвучними назвами.

Дійсно, згідно даних декларації про доходи, Борис Демченко володіє акціями польської компанії Rentakran Sp.z.O.O. Згідно інформації польського реєстру юридичних осіб, ця компанія займається орендою та лізингом техніки та будівельної техніки.

Проте, в Україні, зокрема в Києві, Головним управлінням ДФС якого керує Людмила Демченко, згідно даних інформаційно-аналітичної зареєстровано цілих сім компаній зі співзвучною назвою, та видами діяльності, що сукупно об’єднані в групу компаній ”Рентакран”. На офіційному сайті ”Рентакрану” в розділі послуги, пропонується оренда коштовної та імпортної техніки для будівництва – баштових кранів та іншого.

 Наявність компаній з однаковою назвою та схожими видами діяльності, не дивлячись на відсутність прямого зв’язку керівників та засновників, не може бути спів падінням. Занадто унікальною є назва. Скоріше за все, можна припустити наявність нехитрої схеми ухилення від сплати податків та незаконного повернення ПДВ.

Порівнявши та проаналізувавши вищевказані факти, випливає схема, за якою група компаній ”Рентакран” для оптимізації податкових витрат заключає договори оренди чи купівлі техніки з польською компанією Rentakran. Борис Демченко, що є бенефиціаром цієї компанії отримує ”прибуток”, що є цілком легальним в Україні та який можна вкласти в нерухомість, зазначену в декларації Людмили Демченко. Водночас, Державна фіскальна служба, може компенсувати групі компаній Рентакран, податок на додану вартість, тим самим зробивши схему над-прибутковою та вигідною.

У випадку доведення вищевказаних даних, перспективи затримання Людмили Демченко на посаді керівника Головного управління ДФС в м. Києві видаються примарними, адже оновлення кадрів є рівнозначним ідентифікатором реформ, на рівні з законодавчими змінами.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: налоговая,Президент и налоги,уклонение от уплаты налогов,проверки налоговой,налоговая реформа,Фискальная служба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.