Bosch вкладає мільярди в боротьбу зі зміною клімату та покращення якості повітря

14 травня 2019, 14:09
Власник сторінки
0
20

Звіт про фінансовий стан за 2018 рік: рекордні продажі та результати діяльності

- Виручка від продажів зросла до 78,5 млрд євро в 2018 році

- Прибуток від операційної діяльності до сплати відсотків і податків (EBIT) досягнув 5,5 млрд євро в 2018 році

- Bosch скоротить викиди вуглекислого газу до нуля до 2020 року

- Рівень забруднення повітря від викидів транспорту скорочено практично до нуля

- Голова Ради Правління RobertBoschGmbHФолькмарДеннер: «Економічно ефективні рішення в області клімату та якості повітря стимулюють стабілізацію атмосфери в суспільстві»

 

Штутгарт / Реннінген, Німеччина – Для Групи компаній Bosch 2018 фінансовий рік став успішним. Виручка від продажів досягла рекордних висот – 78,5 млрд євро. Прибуток до сплати відсотків і податків (EBIT) від операційної діяльності досяг 5,5 млрд євро. Незважаючи на великі стартові інвестиції в таких сферах, як електрифікація і автоматизація мобільності, маржа прибутку від операційної діяльності до сплати податків і відсотків в 2018 знову зросла, з 6,8% в 2017 р. до 7%. Витрати Bosch на дослідження і розробки збільшилися до 7,3 млрд євро, або до 9,3% від виручки від продажів. Витрати на капіталовкладення зросли на 14% до 4,9 млрд євро, або 6,3% від виручки з продажів. У 2018 р.компанією Boschбуло створено майже 8000 робочих місць по всьому світу, з них більше половини – у сфері досліджень і розробок.

У поточному році Bosch очікує уповільнення економічного розвитку. За прогнозами компанії, світова економіка зросте лише на 2,3%. Серед чинників, що збільшують навантаження на світову економіку, – розбіжності з питань торгівлі, високий рівень боргу в європейських країнах і скорочення автомобільного виробництва. Незважаючи на складні умови в значущих для Bosch галузях і регіонах, компанія очікує, що рівень продажів в 2019 році дещо
 перевищить показники 2018 р. З огляду на низькі цифри продажів в першому кварталі, Boschрозраховує на збільшення товарообігу у  другому півріччі Незалежно від короткострокових перспектив, Група Bosch інтенсифікує зусилля по боротьбі зі зміною клімату і за поліпшення якості повітря.

«Зміни клімату – це не наукова фантастика, вони відбуваються в реальності. Якщо ми будемо серйозно ставитися до Паризької угоди, то боротьбу зі змінами клімату ми повинні розглядати не просто як довгострокове завдання. Її потрібно вирішувати в короткостроковій перспективі, – заявив д-р ФолькмарДеннер, голова Правління RobertBoschGmbH, на щорічній прес-конференції. – Також ми націлені на задоволення вимог громадськості, пов'язаних з якістю повітря в містах. Ми є лідерами у сфері інновацій і прагнемо надати технологічні рішення екологічних проблем». Крім того, Деннер зазначив: «Обмеження руху транспорту,«дизельні протести»,«жовті жилети»і екологічні протести Fridays– все це показує, що економічно ефективні рішення в області клімату і нові розробки для поліпшення якості повітря в містах також здатні стабілізувати атмосферу в суспільстві».

З 2020 року Bosch стане першим промисловим підприємством з нульовим викидом вуглецю

За даними Міжнародної енергетичної агенції (МЕА), на частку промислового виробництва припадає майже третина світових викидів вуглекислого газу. Ось чому Bosch активізує свої зусилля по скороченню викидів CO2. «Ми будемо першим великим промисловим підприємством, яке досягне амбітної мети - нульові викиди вуглецю трохи більше ніж через рік. З 2020 року Bosch скоротить до нуля рівень викидів вуглекислого газу, – заявив Деннер. – Викиди вуглекислого газу всіх 400 територіальних підрозділів Bosch по всьому світу будуть нульовими з 2020 року». Для досягнення цієї мети компанія буде використовувати чотири основні способи: Bosch буде підвищувати енергоефективність, збільшувати частку поновлюваних джерел енергії в своєму енергопостачанні, купувати більше екологічно чистих джерел енергії та буде нейтралізувати неминучі викиди вуглецю. Це дозволить до 2020 р. уникнути викидів у 3,3 млн тон CO2 щорічно.

Підвищення якості повітря: рівень забруднення, близький до нуля

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 90% населення планети живе в місцях з низькою якістю повітря. Bosch прагне досягти амбітної мети – виправити цю ситуацію: «Ми хочемо знизити забруднення повітря від транспортних викидів практично до нуля. Шукаючи власні шляхи вирішення проблеми, ми не обмежуємося автомобільною сферою», – повідомив Деннер. Проект компанії щодо зниження концентрації забруднюючих речовин в повітрі до майже нульового рівня заснований на трьох основних принципах: Bosch розробляє технології силових агрегатів з низьким рівнем забруднення, працює з муніципалітетами міст над проектами з підтримки стабільного транспортного потоку і впроваджує власну систему управління мобільністю в своїх територіальних підрозділах .

 

Пошук оптимального рішення для двигунів внутрішнього згоряння з використанням штучного інтелекту

За прогнозами компанії, в 2030 році приблизно 75% нових легкових автомобілів і малотоннажних вантажівок все ще будуть оснащені двигунами внутрішнього згоряння. У зв'язку з цим Bosch продовжує вкладати значні кошти в удосконалення бензинових і дизельних двигунів. Для подальшої розробки двигунів внутрішнього згоряння компанія також використовує штучний інтелект. Наприклад, Bosch використовує штучний інтелект для прогностичного контролю очищення вихлопних газів на основі моделей поведінки водіїв, оскільки це може в подальшому знизити шкідливі викиди від транспорту.У 2018 році обсяг продажів підрозділів, які займаються очищенням вихлопних газів і датчиками вихлопних газів, склав 2,3 млрд євро. У них задіяно приблизно 3500 співробітників. До 2025 року цей показник повинен досягти 3 млрд євро.

Мобільні аналізатори: Зниження викидів оксиду азоту на 20%

НаразіBosch обговорює конкретні кроки для поліпшення якості повітря з муніципальними органами влади майже 100 міст по всій Європі. У Штутгарті, Парижі й Марселі Bosch у даний час тестує мобільний аналізатор. Цей нещодавно розроблений пристрій безперервно вимірює рівень забруднень в навколишньому середовищі. Разом з моделюванням їх показники дозволять краще зрозуміти взаємозв'язок між викидами транспорту та забрудненням навколишнього середовища. Наприклад, спільний проект з містом Штутгарт показав, що при існуючій на даний момент кількості транспорту регулювання транспортних потоків може знизити викиди оксиду азоту на 20%. У майбутньому за даними аналізаторів можна створювати карти концентрації забруднюючих речовин у високій роздільній здатності. Ці карти можуть використовуватися для оптимізації управління транспортними потоками.

Політика компанії з управління мобільністю: поліпшення якості повітря в передмістях

Третій базовий принцип проекту – політика компанії з управління мобільністю. Її мета – зменшення транспортних потоків і, як результат, - викидів. Цю задачу вирішують самі співробітники Bosch, зокрема, в міських агломераціях. Діапазон заходів: від шатл-автобусів у великих містах Бразилії, Китаю та Туреччини до лізингу велосипедів та електричних велосипедів і можливостей для віддаленої роботи. Крім того, Bosch використовує великі можливості Інтернету речей. Наприклад, протягом декількох тижнів приблизно 8 000 співробітників в територіальному підрозділі Ройтлинген використовували платформу SPLT для райдшерінга. З цією платформою їм стало простіше підвозити один одного на роботу, домовляючись про це через спеціальний додаток. У столичному регіоні Штутгарт, де проживає близько 55 000 співробітників, які щодня переміщаються на відстань 1,5 млн км, компанія також є членом Альянсу чистого повітря (CleanAirAlliance).

Електромобільність: 14 млн автомобілів до кінця 2022 року

Bosch також очікує, що важливу роль в поліпшенні якості повітря в містах гратимуть електромобілі. Компанія прагне стати лідером на зростаючому масовому ринку електромобілів. Мета компанії – до 2025 року отримати від продажу електромобілів 5 млрд євро, що в десять разів більше, ніж в 2018 році. «Ми розуміємо, що в області технологій силових агрегатів в умовах зростання конкуренції за створення додаткової цінності нас очікують великі можливості. Завдяки нашим ноу-хау в області систем, великому портфелю продуктів та економії за рахунок масштабів виробництва, ми є кращим партнером для автовиробників і постачальників автомобільної промисловості в усьому світі», – заявив Деннер. Понад мільйон електромобілів по всьому світу вже оснащені компонентами силових агрегатів Bosch. До кінця 2022 року їхня кількість має зрости до 14 млн. На сьогодні компанія реалізувала такі для 50 платформ електромобілів, з них у 30 тільки у минулому році. . «Ми також хочемо стимулювати процес прориву технології паливних елементів», – сказав Деннер. З цією метою Bosch нещодавно оголосила про партнерство з шведським виробникомщо до виробництва паливних елементів, що складають дві третини вартості самої системи. «Разом ми хочемо запустити  серійне виробництво не пізніше 2022 року», – сказав Деннер.

Автономне водіння: зниження витрати пального та викидів

Автономне водіння також буде відігравати важливу роль в поліпшенні якості повітря. За даними дослідницької компанії KE Consult, автономне водіння може знизити витрату пального більш ніж на 30%, або на 15% на автобанах Німеччини. Понад 5000 інженерів Boschпрацюють над технологією автономного водіння, це майже вдвічі більше, ніж два роки тому. Як зауважив Деннер: «До 2022 року ми плануємо інвестувати близько 4 млрд євро в автоматизацію і, отже, в екологічно стійку транспортну систему». На шляху до автономного водіння свій внесок роблять автоматичні системи допомоги при водінні. Очікується, що в цьому році зростання виручки складе майже 15% по відношенню до нинішнього рівня близько 2 млрд євро. Продажі радарних датчиків повинні вирости на 20%, а продажі відеодатчиків– на 30%. За словами Деннера, «автономне водіння – це не просто перспективний напрямок в майбутньому, вже сьогодні це наша можливість длярозвитку».

Фінансовий рік 2018: рекордні рівні продажів і прибутку

«Для Групи компаній Bosch 2018 фінансовий рік був успішним», – повідомив проф. Штефан Азенкершбаумер, фінансовий директор і заступник голови Правління Bosch. Продажі й результати діяльності компанії знову досягли високих показників 2017 року. Виручка від продажів в цілому становить 78,5 млрд євро. На показники продажів істотно вплинула різниця валютних курсів, яка склала 2,1 млрд євро. Після коригувань з урахуванням різниці валютних курсів продажі зросли на 5% без урахування ефектів консолідації і на 2,2% номінально. Прибуток до сплати відсотків і податків (EBIT) від операційної діяльності в цілому склав 5,5 млрд євро, в порівнянні з 5,3 млрд євро в попередньому році. Незважаючи на великі стартові інвестиції в перспективні напрямки, маржа прибутку від операційної діяльності до сплати податків і відсотків зросла з 6,8% в 2017 р. до 7%. «Не дивлячись на економічні виклики, в 2019 році ми продовжимо робити великі інвестиції в розвиток нових технологій і бізнес-напрямків, щоб забезпечити рентабельність компанії в майбутньому, – сказав Азенкершбаумер. – У той же час, наші зусилля по скороченню викидів вуглецю і боротьба зі зміною клімату не буде залежати від міркувань фінансового характеру в короткостроковій перспективі, вони з самого початку орієнтовані на тривалу перспективу».

Результати фінансового року 2018 в бізнес-секторах

Всі бізнес-сектори внесли вклад в позитивні показники ефективності Bosch в 2018 р. В бізнес-секторі «Рішення для мобільності» виручка від продажів зросла на 3,5% (5,8% з урахуванням коригування різниці валютних курсів) і становить 47,6 млрд євро. В результаті, зростання показників Bosch в цьому бізнес-секторі знову виявився вищим, ніж темпи розвитку світової автомобільної промисловості. Операційний прибуток  майже досяг минулорічного рівня і склав 7,1%. У бізнес-секторі «Споживчі товари» виручка від продажів досягла 17,8 млрд євро. З урахуванням різниці валютних курсів це падіння на 3,1% відповідає збільшенню продажів на 0,7%. Однією з причин таких показників став зростаючий тиск з боку конкурентів, особливо в Китаї. Операційний прибуток  був трохи нижчим рівня попереднього року і склав 7,8%. У бізнес-секторі «Промислові технології» продажі зросли до 7,4 млрд євро. Зростання склало 8,8%, або з урахуванням різниці валютних курсів – 11,7%. Операційний прибуток  зріс більш ніж на 5%, до 8,4%. У бізнес-секторі «Будівельні технології» та «Енергетика» обсяг продажів збільшився на 2,4% і склав 5,6 млрд євро. З урахуванням різниці валютних курсів це відповідає зростанню на 5,1%. Операційний прибуток  4,2% практично не змінився.

Результати фінансового року 2018 у регіонах

Виручка від продажів в Європі зросла на 3,3% (на 4,8% з урахуванням різниці валютних курсів) і склала 41,4 млрд євро. Загальний обсяг продажів в Північній Америці – 12,3 млрд євро. З урахуванням різниці валютних курсів це зростання на 2,7% відповідає зростанню на 7,4%. У Південній Америці відбулося пожвавлення бізнесу, з урахуванням різниці валютних курсів продажі виросли на 11,6%. Виручка від продажів в цілому склала 1,4 млрд євро. У номінальному вираженні продажі впали на 6,2%. В даний час майже 30% сукупних продажів Bosch доводиться на Азіатсько-Тихоокеанський регіон (включаючи Африку). У цьому регіоні продажі збільшились на 3,7% до 23,4 млрд євро, з урахуванням різниці валютних курсів. Номінальне зростання становить 0,7%.

Розширення штату: кар'єрні можливості для фахівців і керівників

Станом на 31 грудня 2018 року в Групі компаній Bosch працювало близько 410 000 співробітників по всьому світу. Це приблизно на 7 700 осіб більше, ніж у минулому році. Найбільше розширення штату відбулося в Європі і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. У Німеччині число співробітників збільшилося приблизно на 1 700 осіб. На даний час в підрозділі досліджень і розробок Bosch працює трохи менше 70 000 чоловік, що приблизно на 5 000 більше, ніж у минулому році. 27 000 співробітників є фахівцями в галузі програмного забезпечення та інформаційних технологій. Надалі їх число буде зростати. «Протягом наступних п'яти років Bosch планує винайняти майже 25 000 нових фахівців в області ІТ і програмного забезпечення по всьому світу», – сказав Деннер.

  

Контактні особи для запитів представників преси:

ТОВ «Роберт Бош Лтд.»

Іванна Черевко

Телефон: +38 044 490-2400

E-mail: Ivanna.Cherevko@ua.bosch.com

 

З питань економіки та фінансів:

СвенКан, телефон: +49 711 811-6415, Твіттер: @BoschPresse

 

По темі якості повітря:

ЙорнЭбберг, телефон: +49 711 811-26223, Твіттер: @joernebberg

 

По темі вуглецевої нейтральності:

Катарина Хог-Біндер, телефон: +49 711 811-92571, Твіттер: @ka_hoghbinder

 

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. В компанії працює близько 410 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2018 г.). Згідно з попередніми даними, обігкомпанії в 2018 році склав 78,5 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться по чотирьом бізнес-напрямкам: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Bosch, лідер в області Інтернету речей, пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0.Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг усфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей ірішень, що надихають, розроблених для життя.

До Групи компаній Bosch входять RobertBoschGmbH і більше 460 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалудженою мережеюпродажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У секторі наукових досліджень і розробок зайнято близько 68.700 співробітників в 130 містах по всьому світу.

Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки і електротехніки». Особлива структура власності RobertBoschGmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев'яносто два відсотки акціонерного капіталу RobertBoschGmbH належить благодійному фонду RobertBoschStiftungGmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє RobertBoschIndustrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і RobertBoschGmbH.

Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com і www.bosch-press.comабо https://www.facebook.com/BoschUA/

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Bosch,авто,економіка,защита окружающей среды,електротранспорт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.