Bosch: продажі та результати за 2018 рік на рекордному рівні

31 січня 2019, 14:46
Власник сторінки
0
38

Bosch продовжує успішний курс: незважаючи на складні економічні умови, результат діяльності у 2018 році знову досяг найвищого рівня. Дохід від продажу технологій і послуг становить 77,9 млрд євро.

Штутгарт, Німеччина – BoschGroupпродовжує успішний курс: незважаючи на складні економічні умови та слабкі ринки, продажі та результат діяльності у 2018 році знову досягли рівня минулого року, який був найвищим. За попередніми даними, дохід від продажу технологій і послуг становить 77,9 млрдєвро. Фінансові результати дуже постраждали від курсових різниць, втрати складають близько 2,1 млрдєвро. З урахуванням курсовим різниць, сукупний дохід до минулого року зріс на 4,3%. «Незважаючи на жорсткі економічні умови, діяльність Bosch у 2018 роцієуспішною. Продажі та результат діяльності компанії знову на рекордному рівні», - зазначив доктор ВолькмарДеннер (VolkmarDenner), голова правління «RobertBoschGmbH», звітуючи на прес-брифінгу про попередні дані.

 

«Як інноваційний лідер ми хочемо змінювати наші ринкияк у технологічному, так і у діловому сенсі. Наша стратегічна спрямованість на підключеність є виправданою», - додав Деннер. У 2018 році компанія Bosch продала в цілому 52 мільйони Інтернет підключенихпродуктів, що на 37% більше, ніж у попередньому році. У 2018 році EBIT (операційний прибуток до сплати відсотків і податків) досяг близько 5,3 млрдєвро. Це, ймовірно, забезпечить рентабельність на рівні 6,9%. «Bosch прагне розвиватися краще за свої ринки і забезпечувати високий рівень заробітку, незважаючи на очікувані складні економічні умови», - наголосив проф. Стефан Асенкершбаумер (StefanAsenkerschbaumer), заступник голови правління та головний фінансовий директор. «Ми плануємо зробити всі наші бізнес-сектори ще більш конкурентоспроможними для можливості фінансування розширення нашого технологічного лідерства, а разом з цим – і майбутнього нашої компанії».

 

Автоматизація I: початкові інвестиції в 4 мільярди євро

Одним з основних напрямків науково-дослідної роботи компанії є автоматизоване водіння. У рамках переходу до концепції безаварійного рухутранспорту,Bosch розвиває два напрямки. Перший – це системи допомоги водіям, які дозволять частково автоматизувати водіння у приватних автомобілях (2 та 3 рівні автоматизації). Завдяки реалізації цих систем компанія очікує зростання продажівна 2 мільярдиєвро за цей рік.

, реалізація якого розпочнеться з початку наступного десятиліття (рівні 4 та 5 автоматизації). «Безпілотне водіння змінить звичне пересування людей. Це відкриє двері для проривних бізнес-моделей, таких як робо-таксі тароботизований громадський транспорт», - розповівДеннер.

Через технологічну складність автоматизації, Деннер ввважаєце напрямкоммайбутніх інвестицій: «За період до 2022 року ми очікуємо, що наші початкові інвестиції становитимуть 4 мільярди євро». Над проектом автоматизованого водіння працюють близько 4000 інженерів Bosch.

 

Автоматизація II: комплексна екосистема послуг у мобільності

Потенціал ринку автоматизованого водіння величезний: у період з 2015 по 2030 роки мобільність людей збільшиться на 50% (джерело: ITF–Міжнародна федерація робітників транспорту). Таким чином, протягом наступних десяти років аналітики очікують, що ринок автоматизованого водіння та програмного забезпечення для нього матиме обсяг близько 60 мільярдів доларів (джерело: RolandBerger). До 2025 року більшість з 2,5 мільйонів маршрутних автобусіву всьому світі, що працюють на замовлення, будуть пересуватися без водія (джерело: RolandBerger). Експерти прогнозують, що до 2035 року продажі, пов'язані зі співорендою автомобілів, досягнуть майже 160 мільярдів доларів (джерело: BCG). Для цього різновиду Bosch пропонує і технології, і послуги.Екосистема Boschу сфері мобільностівже поєднує в собі різноманітні рішення та послуги, такі як: бронювання, оплата, паркування, підзарядка, адміністрування, технічне обслуговування та інформаційно-розважальні послуги. Однією з таких послуг є , тобтоІнтернет-підключена навігація та рішення для зарядки електромобілів. Першим постійним клієнтом Bosch став німецький виробник електромобілів SonoMotors.«Наші підключені рішення можуть забезпечити комфорт у електромобільності у повсякденному використанні», - розповівДеннер.

 

Електрифікація I: лідерство на масовому ринку

У 2018 році Bosch завершила 30 проектів в електромобільності на суму у кілька мільярдів євро. До 2025 року компанія планує збільшити продажі в цьому секторі в десять разів, до 5 млрдєвро. «Наша мета – стати лідером на масовому ринку електромобільності», - зазначив Деннер. У бізнесі електромобільності, жодна компанія не досягла такої широкої диверсифікації, як Bosch. Це означає можливість електрифікації усіх трансмісій, від велосипедів до вантажних автомобілів. На сьогодні, наприклад, більше мільйона автомобілів у всьому світу оснащені електричними або гібридними енергокомпонентамиBosch. Зокрема у Китаї, що є найбільшиму світі ринком електромобілів, Bosch вже став лідером у сегменті пасажирського транспорту. Нещодавно компанія вступила у стратегічне партнерство у сфері безпілотних автомобілів та електродвигунів із китайським виробником електромобілів . Крім того в 2019 році у Китаї Bosch розпочне виробництво, особливо компактної силової установки для електромобілів. Нещодавно розробленийвже пішов у серійне виробництво кілька тижнів тому. Не пізніше 2030 року 20% нових автомобілів у всьому світі будуть живитися частково від 48-вольтових систем.

 

Електрифікація II: електромобільний вантажний транспорт

До 2030 року світовий товарообіг збільшиться майже вдвічі (джерело: ITF – Міжнародна федерація робітників транспорту). «Ми хочемо, щоб вантажівки були тягачами, а не тягарем для клімату чи якості повітря. Знову ж таки, ключовим моментом цього є перехід до електромобільності», - говоритьДеннер. Компанія Bosch виграє: продуктовий портфель для транспортування товарів без викидів містить для легких комерційних транспортних засобів, таких як скутери, що використовуються «Поштовою СлужбоюНімеччини» (GermanPost Office), електричні осі для легких і важких фургонів та напівпричепів, а в майбутньому,й .

 

Штучний інтелект I: основна галузь знань для Bosch

У майбутньому, як вважає Деннер, одним з основних напрямків діяльності буде промислове застосування . «До середини наступного десятиліття михочемо, щоб усі наші продукти були оснащені ШІ, або щоб ШІ застосовувався при їх розробці та виробництві. Це правда, що американські та китайські компанії домінують у виробництві товарів масового використання з ШІ», - відмітив Деннер, - але без досвіду у дорожньо-транспортній галузі, виробництві чи будівництві, їх потенціал відставатиме від промислового ШІ». Деннер зауважив, що Boschпоставила для себе амбітні цілі.  «Як лідер у сфері інновацій, ми налаштовані самостійно освоїти ШІ та приєднатися до світової еліти». З цією метою Bosch планує до 2021 року збільшити в чотири рази кількість власних фахівців з ШІ, з 1000 до 4000 осіб.

 

Штучний інтелект II: успіх у космічному просторі і на дорозі

Співробітники працюють над 150 проектами. Одним з них є система датчиків . «Алгоритм SoundSee застосовує машинне навчання для розпізнання поломокза звуком», - пояснив Деннер. Воно дає змогу точно спрогнозувати поломки машин, що в свою чергу допомагає знизитивитрати на технічне обслуговування та підвищує продуктивність. Проектне рішення Sound See буде відправлене на Міжнародну космічну станцію (МКС) у травні цього року. Компанія Bosch розглядає варіанти його комерційного застосування у виробництві, будівництві та автомобільній техніці. Іншим прикладом використання ШІ є багатоцільова камера для автоматизованого водіння, яка поєднує алгоритми обробки зображень з методами ШІ. В результаті отримуємо інтелектуальну камеру для автомобіля, яка може, наприклад, виявити пішоходів, а потім негайно розпізнати і спрогнозувати їх поведінку.

 

Навчання: «LearningCompany»та «BoschTube»

Щороку компанія Bosch інвестує близько 250 млн. євро у професійне навчання своїх співробітників. Вони можуть обирати тематику з 19000 різних програм. Мета полягає в отриманні необхідних навичок, що гарантуватимуть можливість співробітників працювати у нових напрямках бізнесу. Крім того, програма «Learning Company» від Bosch інтегрує навчання в повсякденну роботу співробітників. Нові можливості, такі як відеонавчання або додатки для безпосереднього навчання на місці, доповнюють традиційні курси в аудиторіях. «Програма«Learning Company» стимулює співробітників брати на себе відповідальність за своє навчання і слідувати власному темпові», - розповідає Деннер. Однією з нових розробок є «Bosch Tube», своєрідний варіант YouTube для співробітників Bosch. Вони можуть створювати власні відеоуроки та завантажувати їх на Bosch Tube, який містить усю бібліотеку відеонавчань.

 

Agility:корпоративна штаб-квартира, обєднана однією метою

На початку року компанія Bosch переосмислила роботу штаб-квартири корпорації з операційними підрозділами. «Ідея полягає в тому, щоб штаб-квартира надавалаповну підтримку нашим підрозділам, оскільки вонитрансформують рішення для мобільності та підключеного бізнесу Інтернету речей», - розповів Деннер. З цією метою компанія Bosch спростила структури в корпоративній сфері обслуговування, таких як закупівлі та підбір кадрів, і об’єднала 40 департаментів у 20. Відтепер за них будуть відповідати чотири члени правління замість восьми. Інші члени правління будуть відповідати за операційні підрозділи. Загалом близько 20 тисячспівробітників Bosch працюють у таких департаментах, як закупівлі, фінанси, відділ кадрів та ШІ.

 

Розвиток бізнесу у 2018 році за бізнес-секторами

Операційні підрозділи Bosch отримали позитивні показники у 2018 році. Продажі в бізнес-секторі «Рішення для мобільності» знову перевершили світове автомобільне виробництво. За попередніми даними, продажі зросли на 2,3% до 47 млрд. євро. З урахуванням курсових різниць, це зростання на 4,7%. Бізнес-сектор «Споживчі товари» досягнув 17,8 млрд. євро, що на 3,2%нижче за результати минулого року. Дуже несприятливі впливи обмінного курсу та сильний ціновий тиск на основних ринках негативно позначилися на розвитку бізнесу «BSH Hausgeräte GmbH» та «Bosch Power Tools». Із врахуваннямкурсових різниць, їх продажі зросли на 0,9%. У секторі «Промислові Технології» продажі зросли до 7,4 млрд євро. Цей сектор досягнув найвищого зростання – 8,9%. Із урахуванням курсових різниць, зростання склало 11%. Зокрема, підрозділ «Технології водіння та контролю» продовжив свій позитивний розвиток. В даний час Bosch планує продати бізнес пакувального обладнання, що належить сектору «Промислові Технології». Бізнес-сектор «Енергетика та будівельні технології» отримав 5,5 млрд. євро, зі зростанням на 2,3% або на 4,7% при урахуванні впливу курсових різниць.

 

Розвиток бізнесу у 2018 році у регіонах

Компанія Bosch відзначила позитивні зміни бізнесу в Європі, продажі зросли до 41 млрд євро. Це зростання на 2,1% або на 3,7%, враховуючи курсові різниці. Більша частина цього зростання реалізована Німеччиною та Австрією. У Північній Америці продажі зросли до 12,3 млрд євро. При врахуванні курсових різниць, це свідчить про зростання на 7,9%. Номінальний приріст становить 2,8%. Головним фактором, що впливає на зростання продажів, став автомобільний бізнес. У Південній Америці продажі залишилися нижче рівня минулого року. Головним фактором тут став надзвичайно негативний вплив змін валютних курсів на основних ринках Бразилії та Аргентини. У номінальному виразі обсяг продажів знизився на 7,8% до 1,4 млрд. євро. З урахуванням впливу курсових різниць, продажі зросли на 8,9%. Продажі в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Африці зросли на 0,4% до 23,2 мільярдів євро та на 3,1%, враховуючи курсові різниці. На цей регіон припадає трохи менше 30% від загального обсягу продажів.

 

Персонал: чисельність співробітників зросла на 7800 людей

Глобально,станом на 31 грудня 2018 року Bosch Group має близько 410000 співробітників. Це на 7800 осіб більше, ніж у минулому році. Найбільше зростання кількості працівників відбулося в Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. У Німеччині прийняли на роботу додатково ще 1700 співробітників. Попит компанії на ІТ-експертів та спеціалістів з програмного забезпечення залишається високим.

 

Перспективи на 2019 рік: забезпечити високий рівень заробітку

У 2019 році Bosch очікує на зростання світової економіки на рівні 2,3%. «Наш обережний прогноз обумовлений численними геополітичними подіями, які тривають, наприклад, невирішеним питанням Brexit та різними торговельними конфліктами. Крім того, агресивна економічна політика протекціонізму,у вигляді штрафних санкцій або виходу з угод про вільну торгівлю,погіршують споживчі витрати та інвестиції», - відзначив фінансовий директор Bosch Асенкершбаумер. Проте, в поточному році компанія Bosch сподівається розвиватися краще, ніж ринки, на яких вона працює і, незважаючи на значні інвестиції, продовжить забезпечувати свій високий рівень заробітку.


Bosch в Україні

Група компаній Bosch працює на українському ринку з 1993 року та є найбільшим постачальником рішень для автомобільної промисловості і вторинного ринку запчастин, а також промислової та побутової техніки. У Львівській області розташований завод з відновлення автомобільних стартерів. У Києві діє сервісний центр Bosch з обслуговування і ремонту електроінструментів. Для співробітників автосервісних майстерень відкрито учбовий центр Bosch. У 2012, 2013та 2018 роках у Львові, Одесі і Харкові на базі технічних вузів створено учбові центри «Академії Bosch» 

 

 

Bosch в світі

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У 2018 році приблизно 410 000 співробітників (дані на 31 грудня 2018 р.) забезпечили продаж на суму понад 77.9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться за чотирма бізнес-напрямками: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Bosch, в якості лідера серед IoT-компаній, пропонує інноваційні   рішення для «розумного  дому», «розумних міст», підключеної мобільності та підключеного виробництва. Компанія використовує свою експертизу в сенсорних технологіях, програмному забезпеченні, послугах та можливостях власного хмарного сервісу, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих та багатопрофільних рішень. Стратегічна мета групи компаній Bosch – впроваджувати інноваційні продукти та послуги в сфері IoT. Bosch вдосконалює якість життя по всьому світу завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей та надихаючими рішеннями, «винайденими для життя». До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування компанія Bosch представлена майже у всіх країнах світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У секторі наукових досліджень і розробок зайнято 69 500 працівників майже у 125 містах по всьому світу.

 

Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com і www.bosch-press.comабо https://www.facebook.com/BoschUA/

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: автомобили,интернет,финансы,искусственный интеллект,авто,електротранспорт,автоматизация бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.