Что же действительно записано меморандуме МВФ о повышении тарифов ЖКХ

28 квітня 2016, 18:12
Власник сторінки
Экономист
2
1545
Что же действительно записано меморандуме МВФ о повышении тарифов ЖКХ

Наша власть очень часто рост тарифов на ЖКХ объясняет требованиями МВФ. Но, явно сами они эти требования не читали

На сегодня действует Меморандум Украины МВФ от 21 июля 2015 года. Это не секретная информация. Сам текст Меморандума есть на сайте МВФ и НБУ

Вот, что там записано из требования МВФ к Украине в энергетическом секторе

D. Політика в енергетичному секторі

 25. Ми досягли суттєвого прогресу у здійсненні узгодженої реформи енергетичного сектору:  Дефіцит Нафтогазу залишається у рамках програмних показників. У 1 кв. 2015 року дефіцит сягнув 14.3 млрд. грн (0.7 % від річного ВВП), що є нижчим за програмний 17 цільовий показник. Залишаємося відданими зобов’язанню утримувати дефіцит Нафтогазу нижче 3.1 процентів від ВВП у 2015 році. 
 Незалежний діагностичний аналіз дебіторської заборгованості Нафтогазу був вчасно завершений Price Waterhouse Coopers за підтримки зовнішнього фінансування Агенції міжнародної допомоги Великої Британії (DFID )
 В продовження цієї роботи, Price Waterhouse Coopers працюватиме з Нафтогазом над рекомендаціями щодо поліпшення стягнення боргів та встановлення кількісних показників зменшення дебіторської заборгованості.  


Закон про ринок газу було прийнято Парламентом 8 квітня (структурний маяк на кінець квітня). Цей закон відкриває дорогу реструктуризації Нафтогазу через запровадження нової моделі ринку газу в Україні. Як очікується, закон вступить в дію з 1 жовтня 2015 року. Зараз ми активно працюємо над розробкою нормативних документів, що супроводжуватимуть закон і дозволять йому працювати на повну силу. 

 Міністерство соціальної політики розпочало інформаційну кампанію щодо допомоги по сплаті більш високих тарифів на комунальні послуги. Крім того було розгорнуто інформаційну кампанію з заощадження енергоресурсів. 

26. Попри ці досягнення ми визнаємо, що треба зробити ще більше, щоб утримати Нафтогаз на шляху виконання визначених програмою цілей по дефіциту. Ми залишаємося відданими завданню поліпшити здатність Нафтогазу забезпечувати оплату виставлених ним рахунків. Хоча структурний маяк станом на кінець березня щодо затвердження Парламентом законодавчих змін про поліпшення збирання доходів Нафтогазом не було виконано, Закон № 2214 було ухвалено 14 травня. Закон скасовує мораторій 2005 року на виконавче провадження проти енергетичних компаній, починаючи з 1 вересня 2015 року (і з 1 січня 2016 для «Енергоатому», нашої компанії ядерної енергетики). Закон про скасування мораторію на виконавче провадження для компаній з участю держави принаймні 25 %, які є боржниками Нафтогазу і його дочірніх компаній (Закон 2956), був ухвалений у якості попереднього заходу для затвердження перегляду програми, і набуде чинності після опублікування відповідного закону, але не пізніше 31 липня 2015 року. Ми сповнені рішучості не продовжувати термінів для скасування цих двох згаданих мораторіїв або повторного їх запровадження, як тільки їх відміна вступить в закону силу (у тому числі, і для «Енергоатому»). 

27. Також ми маємо намір вжити додаткових заходів задля генерування достатніх потоків доходів для Нафтогазу, покращення прозорості і посилення ефективності енергетичного сектору. Такі заходи включають:
  До 31 серпня 2015 року ми переглянемо формулу щодо розподільчих рахунків, на які надходить оплата за централізоване теплопостачання, для включення так званого «коригуючого коефіцієнта», що дозволяє Нафтогазу поступово збирати оплату заборгованості компаній теплокомуненерго, що утворилася з 1 листопада 2014 року. (провалено)

 Також до 31 серпня 2015 року ми затвердимо підзаконні акти, необхідні для сприяння застосуванню нового закону про ринок газу. Цей закон дозволить забезпечити ціни на газ нижче міжнародного паритету протягом перехідного періоду до 2017 року і надати субсидії 18 вразливим групам споживачів. Крім того, ми вживатимемо усіх необхідних кроків по зміні правил для того, щоб розподільчі рахунки продовжували працювати на газовому ринку.

  До 30 вересня 2015 року ми опублікуємо результати незалежного аудиту дебіторської заборгованості Нафтогазу задля сприяння прозорості та належному управлінню. Такий аналіз міститиме конкретні цілі для Нафтогазу стосовно стягнення заборгованості та рекомендації щодо необхідних методів збору та вдосконалення законодавчої бази. 

 Ми покращимо стягнення заборгованості Нафтогазом, порекомендувавши регулятору в енергетичному секторі переглянути до 31 серпня 2015 року певні види контрактів на продаж газу, які відтерміновують той час, коли Нафтогаз зможе почати процедури по збиранню заборгованості зі сплати до наступного за звітним року

Нет там требования повышать тарифы ЖКХ для население. Но там, есть требования реформировать НАК Нафтогаз. Даже указано дата 1 октября 2015 года. Но наша власть, как раз эти требования не выполнило. Зато тарифы ЖКХ уже подняло

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Украина,Тарифы ЖКХ,МВФ,Нафтогаз,тарифы
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.