Поєднання приємного з дуже приємним – депутати працюють

22 жовтня 2013, 12:33
Власник сторінки
0
382

87% парламентських комітетів минулого тижня зробили собі вихідні. Оплачувані.

Тиждень без засідань, хоча у графіку депутатів – робота у комітетах. Більшість з тих комітетів, які зрештою провели засідання, – зробили це на виїзді, дехто – на території офісу приватного бізнесу.

Усього відбулося 4 із 29 засідань комітетів, комітет з питань правоохоронної діяльності переніс анонсоване засідання.

…вже краще ви до нас…

Голова комітету з питань прав людини Валерій Пацкан провів засідання в Закарпатті, за місцем свого проживання.

Очільниця комітету з питань екологічної політики Ірина Сех – у Львівській обласній раді, на своєму попередньому місці роботи. Туди приїхала лише частина депутатів комітету.

Фото з фейсбук сторінки Валерія Пацкана

Фото з фейсбук сторінки Валерія Пацкана

Засідання комітету з питань фінансів провели в "ІМЕКСБАНКу", в Одесі – на колишній роботі депутата комітету Леоніда Клімова. Він залишається почесним президентом банку.

Син прем’єр-міністра – Олексій Азаров – працює саме тут першим заступником голови комітету. Чому саме в одеському банку пройшло засідання парламентського комітету, і які результати засідання – широкій громадськості невідомо. Цей комітет – один з тих, які не мають свого сайту. Дізнатися про його роботу складно.

Відзначився комітет з питань аграрної політики. У п’ятницю депутати цього комітету поїхали проводити своє засідання на винний завод в Шабо. На Одещині.

П’ятниця, вино, Одещина – йде робота

Як же проводяться засідання на виїзді?

Яка мета виїзного засідання?

Чи не краще обговорення провести на робочих місцях в Києві і зекономити кошти платників податків?

Спробував зняти комітетське засідання на винному заводі "Шабо" на Одещині.

Не вийшло.

Це за 15 хвилин до початку. Працівники винного заводу миють і підмітають.

На фото – гендиректор "Шабо".

20-та хвилина від початку засідання аграрного комітету. Депутати все ще у ресторані, куди їх запросили від винного заводу.

На винний завод – на засідання – нашу знімальну групу не пропустили. Охоронець виштовхав за ґрати заводу.

Депутати ніяк не зреагували на заклик припинити порушення прав журналістів. Прес-секретар заводу Тетяна, яка відмовилася назвати своє прізвище, пояснила це тим, що "завод є режимним об'єктом".

"Засідання комітету відкрите, але територія заводу закрита", –  сказала вона. При цьому усередині заводу безперешкодно перебували кореспонденти каналу "Рада".

З нами поділилися програмою перебування депутатів аграріїв представники заводу.

Проживали депутати, відповідно до програми, у п’ятизірковому готелі . Це "Палас дель Мар" в Одесі. Слоган готелю – "Втілення розкоші".

Частина депутатів заїхала за один день і виїхала на наступний після засідання. Кілька опитаних депутатів розповіли, що платили за подорож самостійно.

Саме засідання мало тривати на заводі півтори години.

Після – ВІП екскурсія з дегустацією вина із квеврі. Тривалість – півтори години.

Окремо – дегустація вин на 30 хвилин.

Окремо – знайомство з комплексом ігристих вин.

Виступ фольклорного колективу "Веселка".

Окрема увага у програмі – наявність логотипу виноробної компанії під час засідання комітету.

Справді, на сайті комітету з питань аграрної політики – на всіх світлинах – депутати сидять на фоні логотипів.

І насамкінець – про гостей та журналістів.

Єдині, хто потрапив на засідання, як було зазначено вище – представники державного парламентського телеканалу "Рада".

Вони мали отримати подарунки.

По 3 пляшки вина. Назва подарунків – додається.

Які питання розглядали депутати?

На сайті ВР інформація подана коротко – "Про ситуацію у виноробній галузі".

На сайті самого комітету – "Про стан і перспективи розвитку вітчизняного виноробства як пріоритетної галузі сільського господарства".

У програмі від винного заводу деталізується – розгляд законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України (щодо виноробства)" і "Проблематика у рамках взаємовідносин власників багаторічних насаджень та землі: на прикладі ТОВ "Промислово-торговельна компанія Шабо".

Очевидно, виноробний завод був зацікавлений провести на своїй території таке важливе засідання.

Є в Україні виноробні заводи і в Криму, і на Херсонщині, і в Закарпатті. Проведення депутатського засідання на одному з заводів не додає події безпристрасності та незаангажованості.

За двома зайцями

Більшість депутатів не взяли участь в жодному засіданні комітету. Тому що їх просто не було. Депутати винайшли чудовий спосіб скоротити кількість робочих годин удвічі.

Замість проведення засідання у тиждень роботи комітетів, вони це роблять на тижні пленарному. Часто – просто під час перерви між пленарними засіданнями. І такі засідання тривають, як правило, від півгодини до години.

Можна лише порадіти за винахідливість народних обранців, які економлять для себе час та отримують ті самі гроші за півмісяця роботи. Адже, за правило, два тижні на місяць у графіку депутатів – це робота у комітетах.

Є й недолік – поспіхом проведені засідання, нерідко в коридорі, біля залу пленарних засідань – це поспіхом ухвалені рішення. Часто засідання без доступу громадськості, без анонсування, без стенографування розмов.

Нормою стало виділяти півдня на пленарному тижні по середах – на роботу комітетів. Для тих, хто хоче провести засідання довше, ніж на годину.

Цього тижня, наприклад, відбудеться 22(!) засідання комітетів. І цей тиждень – пленарний. Порівняйте – у тиждень офіційної роботи комітетів – лише 4!

Так, багато депутатів – почесні президенти фабрик і заводів, які не офіційно продовжують поєднувати головну, але неофіційну роботу. Їх, мабуть, можна зрозуміти.

Єдине, про що вони забувають це те, що народний депутат – це щоденна робота, на яку їх обирають виборці і за яку вони отримують зарплату від платників податків, пільги та статус недоторканних.

Сергій Андрушко, для УП

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.