5 ФАКТІВ ПРО Б'ЮДЖЕТНИЙ КОМІТЕТ

05 квітня 2013, 10:25
Власник сторінки
0
2069

Рух ЧЕСНО продовжує цікавитися тим, як працює Верховна Рада.

Днями ми завітали до розпорядників головного бюджету країни і дізналися про роботу одного з найбільш закритих від громадськості комітетів. Пропонуємо вам лише 5 красномовних фактів. 

Факт перший

Засідання б'юджетного комітету оголошують настільки раптово, що на них не встигають приїхати народні депутати. Наприклад, народний депутат Нестор Шуфрич не зміг бути присутнім 26 березня 2013 року на засіданні комітету, бо його пізно про це повідомили:

- Мене пізно попередили про засідання бюджетного комітету, було термінове рішення і навіть не всі (депутати) змогли приїхати

- У чому терміновість?

- Терміновість у зв'язку із зверненням Кабінету Міністрів України - воно не було закрите, це було ... з необхідістю прийняття темінового рішення

Не був на засіданні і свободівець Юрій Михальчишин, але він не пояснив причини своєї відсутності, бо поспішав працювати до зали засідань:

Рекордно несподівані засідання бюджетного комітету можуть анонсувувати у день їх проведення. Як, наприклад, 6 лютого та 26 грудня анонсували засідання комітету і у ці ж дні їх і провели

Факт другий

Засідання б'юджетного комітету можуть проводитися таємно і на них не пускають журналістів.

У відповідь журналісти пишуть відкриті листи з протестом.

Факт третій

Не всі депутати - члени бюджетного комітету мають доступ до інформації на що ж витрачають державні гроші. Наприклад, депутату регіоналу Івану Куровському так і не показали документ, як і на що саме витратять 168 мільйонів грн, призначені на Евро 2012. Це такий еврофутбольний чемпіонат, що завершився майже рік тому

Секретність засідання б'юджетного комітету особливо висока, коли на ньому розглядають питання понад 1 млрд грн. (Так, як 26 березня, де депутати ділили хто і куди отримає 1 мільярд і 700 мільйонів гривень)

Факт четвертий

Депутатів — членів б'юджетного комітету найбільша кількість. Їх 36. Для прикладу, у комітеті у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів — 7, а в комітеті з питань сім'ї та молодіжної політики — 9. Це в чотири рази менше

Факт п'ятий

У сайта б'юджетного комітету низька відвідуваність. Часто впродовж однієї години на їхню веб-сторінку можуть зайти лише 8 зацікавлених громадян, більшість з яких очевидно і створюють його.

Як? Сайт комітету, на засіданнях якого визначають, які гроші і куди підуть, (і хто їх  не отримає) , читають так мало людей?

Все просто, там немає особливо чого читати. Там не дізнаєшся!, а куди ж пішли один мільярд і 700 мільйонів гривень, там не прочитаєш, а як же конкретно збираються витратити десятки мільйонів призначені на єврочемпіонат, що давно закінчився.

Там не має інформації, що народний депутат Нестор Шуфрич та свободівець не відвідали комітет за 26 березня. Немає навіть жодної фотокартки з засідань комітету наприклад за 26 березня, та що там світлини, не має жодного рядка!! про засідання, на якому поділили 1 млд 700 млн грн.

Мабуть, це громадянам не цікаво?!  

І ще одне — на сайті не викладають стенографію виступів на засіданнях комітету, яку до речі завжди ведуть і вона є.

Порівняйте — у нижній палаті Британського парламенту усі! засідання комітетів завжди транслюються в прямому етері і згодом зберігаються на сайті.   

Сергій Андрушко, кореспондент руху ЧЕСНО у парламенті

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.