Поза Хрестом

26 липня 2013, 13:49
Власник сторінки
0
195

Зазвичай, хресна хода або ж хресна дорога являє собою не лише величну і урочисту подію (в нашому випадку приурочене святкування), а, в першу чергу, - це молитва,

Поза Хрестом, або куди зникла духовна складова святкувань 1025-ти річчя хрещення Київської Русі.

Цьогоріч  українцям випала унікальна нагода відсвяткувати справді величну подію – 1025 років  з моменту охрещення Київської Русі.  Так, справді, бодай один раз в році під час хресної ходи (або хресної дороги) усі християни мають можливість очистити свої душі, помолитися за душі тих «хто в чистилищі» та щиро попросити Бога про всі ласки «земні та небесні» для себе та своєї родини.

Однак, про всі ці рідкісні можливості для простих смертних уперто мовчать, натомість хрещення Київської Русі стало тріумфом марнославства та дешевого піару ідеї «Русского мира», свято стало більшим за саму релігію, а про чин прощення та освячення взагалі більше мова не йде.

Зазвичай, хресна хода або ж хресна дорога  являє собою  не лише величну і урочисту подію (в нашому випадку приурочене святкування), а, в першу чергу, - це  молитва, яка звершується церквою у окремих випадках (1025 років з моменту хрещення Київської Русі). Це свідчення світу про Церкву Христову, заклик до молитви, покаяння і навернення. Під час хресної ходи через ікони, осінення напрестольним хрестом всіх сторін світу, обкурення фіміамом та окропленням святою водою освячується народ , освячуються всі стихії природи: земля, повітря, вода і вогонь. Хресну ходу звершували і в древності, звершують і сьогодні. Церква проводила хресні ходи у скорботні дні:  під час війни,  мороку, істихійних лих, щоб укріпити народ під час випробування, в тяжкі години, закликати до молитви і покаяння, засвідчити своє сподівання на допомогу Божу, заступництво Пресвятої Богородиці та святих.

Однак, цьогорічне святкування втратило атрибути духовності практично на початку затвердження його як торжества. Із самому початку підготовки  вже було зрозуміло, що без політики тут не обійдеться. До речі, після урочистого молебню на Володимирській гірці завтра, в суботу, наступного дня Володимир Путін і Президент України Віктор Янукович вже вирушать у Севастополь, де разом святкуватимуть День флоту України та День Військово-морського флоту Російської Федерації, що теж показово.

«Ювілей Хрещення Русі — не політична подія, хоча святкування є церковно-державним. Ця подія духовна, культурна та історична», — заявив днями голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрей Георгій Коваленко. Незважаючи на численні заяви та заклики представників різних українських церковних конфесій не політизувати свято, фактично відбувається чергова спекуляція. А що стосується вірян, то нам,  українцям, ніхто й не збирається розповідати, що через хресну ходу вони можуть очиститись та покаятись, натомість нам пропонують політичний vip-коктель із  президентів  В. Путіна, Н. Тімофті, Т. Ніколіча, заколочений на основі путінської ідеї «Русского мира».

Та нагода все ж велика, все-таки 1025 років хрещення Київської Русі,  і нагода до покаяння та прощення одне одного теж не менша. Тож не варто забувати, що до Бога приходять з молитвою, для того і відбувається хресний хід, на «відпущення гріхів». Тому ми закликаємо прийти на хресний хід в першу чергу за Божою ласкою, а не за пустослів’ям політиків. Ми, активісти ВК «НАСТУП» приєднуємось до хресної дороги в неділю, 28 липня 2013 року,  та закликаємо киян згадати, що хресний хід не може відбуватися вдома, біля телевізора. Ми закликаємо забути про політику хоча б на один день.  Не потрібно «вестись» на всілякі провокації типу «очистіться вдома». Так не буває, потрібно йти, вірити, укріплятись в силі духу, щоб змогли простити своїм ворогам та випросили в Бога гідне майбуття для себе, дітей та країни.

ПРЕС-СЛУЖБА ВК «НАСТУП»


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.