Правозахисникам знову відмовлено у свободі пересування

30 вересня 2011, 13:19
Власник сторінки
прес-секретар ВМГО "Молодіжний Націоналістичний Конгрес"
0

Сьогодні, 30 вересня ще одному українському правозахиснику Володимиру Сенько було відмовлено у перетині кордону Республіки Білорусь.

Сьогодні, 30 вересня 2011 року о 3:20, ще одному представникові Міжнародної спостережної місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі, українському громадському активісту, члену Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» Володимиру Сенько було відмовлено у перетині кордону Республіки Білорусь.

Володимир прямував до Білорусі потягом «Київ-Мінськ». Під час перевірки документів при проходженні прикордонного контролю виявилося, що його прізвище знаходиться у базі даних прикордонної служби з позначкою «в’їзд небажаний або заборонений». Підстави, за якими громадянинові Україні був заборонений в’їзд, прикордонники назвати не змогли. В результаті Володимира висадили з потяга.

За словами помічника начальника Гомельського прикордонного загону майора Юкрейко, з яким вночі зв’язалися по телефону представники організацій-учасників Комітету міжнародного контролю, Володимиру закрито в’їзд у Республіку Білорусь. Він же й повідомив, що першим потягом, що прямує через прикордонну заставу, Володимир буде відправлений назад в Україну.

На даний момент Володимир вже знаходиться на території Україні. За його словами, після того, як його висадили з поїзда та доставили до відділення прикордонної застави, він очікував видворення протягом 3-х годин. Весь цей час його документи знаходилися у прикордонників, а коли їх повернули, на останній сторінці свого паспорта громадянина України він виявив штамп про заборону на в’їзд, на якому не вказано ані дати заборони, ні країни, в яку заборонений в’їзд. Активіст був змушений придбати зворотній квиток до Чернігова на електропоїзд за власний рахунок.

Таким чином, Володимир став вже 12-м представником Комітету міжнародного контролю, якому заборонений в’їзд на територію Білорусі у зв’язку з його правозахисною діяльністю.

Нагадаємо, що напередодні, 29 вересня 2011 року, на Нараді з людського виміру ОБСЄ у Варшаві білоруською владою було  черговий раз вказано на необхідність дотримуватися прийнятих на себе зобов’язаннь у сфері свободи пересування, зокрема – не перешкоджати

міжнародним правозахисним спостерігачам у в’їзді на територію Білорусі з метою проведення моніторингу дотримання прав людини. При цьому у своїй відповіді представник офіційної делегації Республіки Білорусь фактично визнав існування списків правозахисників, яким заборонений в’їзд в країну, і відсутність прагнення з боку офіційної Білорусі приводити ситуацію у відповідність з міжнародними стандартами. Сьогоднішній факт недопуску представника Місії Володимира Сенько на територію Білорусі є цьому підтвердженням.

Для довідки:

Міжнародна спостережна місія створена Комітетом міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі, об’єднуючим представників правозахисних організацій країн простору ОБСЄ та міжнародних цивільних мереж і організацій, для здійснення моніторингу загальної ситуації з дотриманням фундаментальних прав людини в Республіки Білорусь, а також питань захисту правозахисників та забезпечення їх професійної діяльності.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: Білорусь,репресії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.