Більше я не підприємець – мій власний протест

17 березня 2011, 11:28
Власник сторінки
0
1046

Київ, 16.03.2011 В світі прийняття Податкового кодексу, а саме, через унеможливлення працювати за спрощеною системою оподаткування, я вирішив виказати протест діючій владі у вигляді припинення здійснення підприємницької діяльності.

В даній публікації я розкажу про свій досвід з цього питання. 

Для того, щоб внести до Єдиного державного реєстру запис про припинення здійснення підприємницької діяльності, треба подати Державному реєстратору заяву та документ, що підтверджує оплату за публікацію повідомлення (п.1 ст. 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»). 
Додаткових вимог законодавством не передбачено, але державний виконавець вимагає, щоб документи подавались або на особистому прийомі, або надсилались поштою (при цьому підпис на заяві повинен бути посвідчений нотаріально). 

В відділі державної реєстрації постійно величезні черги (у всякому випадку в Подільському районі), попасти на особистий прийом дуже складно – для цього треба вистояти понад декілька годин. 

Так як законодавством обов’язковість особистого прийому державним реєстратором не передбачена, я вирішив подати документи через канцелярію Подільської районної в місті Києві державної адміністрації. На що, майже через місяць, отримав відповідь, за підписом заступника Голови Подільської РДА Стволова Віктора Леонідовича, в якій зазначалось, що мені необхідно подати документи на особистому прийомі, або поштою. 

Розуміючи, що майже місяць втрачено, я написав скаргу на ім’я Голови Київської адміністрації Попова Олександра Павловича. В даній скарзі я просив, окрім вирішення мого питання, організувати роботу державного реєстратора належним чином і перевірити професійну придатність заступника Голови Подільської РДА Стволова В. Л. і, у випадку непридатності, – звільнити з посади. 

Ось тут почалось найцікавіше. Через деякий час мені подзвонив Віктор Леонідович Стволов і почав розповідати як погано я поступив, що написав на нього скаргу. Яке взагалі я мав право таке робити, адже він державний службовець і в двічі мене старший за віком. А хто я взагалі такий? Що його ніхто не звільнить, бо таких скарг надходить дуже багато (тобто сам визнав, що це дійсно є проблемою не в мене одного?). На що я йому розповів, що він, як і будь-який інший державний службовець, існує на податки, в тому числі і мої, і повинен працювати на благо громадян. Після цього роз’яснення, Стволов запропонував мені підійти на особистий прийом до начальнику відділу державної реєстрації, якому він попередньо зробить дзвінок. Що я і зробив. Начальник дійсно добре мене прийняв, зареєстрував заяву і видав на руки опис, підтверджуючий її подачу. 

Хочеться звернути увагу на наступне. Якщо, з точки зору закону, Стволов дійсно був правий, чому пішов на зустріч і запропонував цей VIP-прийом? А якщо величезні черги це недоробка влади, то чому це питання до сих пір не вирішено? Коли я реєструвався як підприємець, черги були такі самі, а минуло вже більше п’яти років. 

Повертаючись до теми мого протесту проти Податкового кодексу. Я збираюсь ставати на облік в Державній службі зайнятості і отримувати допомогу по безробіттю. Якщо влада не може створити належні умови, щоб я сплачував податки, – нехай тоді не тільки їх не отримує, а й виплачує допомогу. 
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: протест,Подол,влада,Богданович Андрей Яковлевич,Богданович,Поділ,державний реєстратор,Подільська РДА,Подільська державна адміністрація,Стволов,Стволов Виктор Леонидович,Стволов Віктор Леонідович
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.