Леон-кілер і Матильда. Нью-Йорк - Київ

15 лютого 2014, 11:36
Власник сторінки
журналіст
0
231

За мотивами кінострічки Люка Бессона


- Матильдо, я не займаюся президентами. Це не моя спеціалізація. Дався тобі той... як ти його називаєш?!

- Але ж ти сам казав: «крім жінок і дітей», а він - не те, і не друге!

- ...Студенти збиралися на Майдані, співали пісень і просили його підписати Угоду з ЄС. Заради кращого майбутнього країни. Замість того він наслав на них "беркут" - спеціальний загін міліції - який всіх оточив і жорстоко побив. Багато постраждало. Були навіть такі, що зникли без вісті.- Справді? Матильдо, ти розповідаєш жахливі речі.

- ...Через це на вулиці Києва вийшли сотні тисяч громадян. Вони скандували: "Київ, вставай!". І він повстав. А з ним і вся країна. Спочатку протест був мирний.  Люди стояли на Майдані попри мороз.Вони вимагали покарати винних у побитті студентів, прагнули відстояти громадянські права й свободи і скандували "ЗЕКА - ГЕТЬ!".А той знову послав беркут, аби розчитстити площу. І знов, як і зі студентами, це сталося під покровом темряви. І тоді в церкві, що неподалік, вперше з прадавніх часів, вночі задзвонили у дзвони. З Божою поміччю люди відстояли свій Майдан.
- Оце так... - А  він лише посилював терор. Міліція хапала активістів й кидала за грати. В парламенті були проголосовані закони, що встановлювали в країні диктатуру. І тоді в українців урвався тепрець. На Грушевського повстанці атакували беркут. Відбувся справжній бій. Обурені громадяни закидували спецпризначенців коктейлями Молотова та камінням, а ті відповідали їм світло-шумовими гранатами, газом і кулями. Під час протистояння багато хто з протестувальників зазнав тяжких травм і поранень. А декілька - загинули. Але вони не поступилися. Звели там барикади.Тим часом в країні з'явилися ескадрони смерті, які викрадали і жорстоко катували тих, хто виступав проти антиукраїнського режиму кримінальної тиранії...


Матильда ще довго розповідала про події в Україні. Про ЄвроМайдан, про сотні самооборони, про президента-рецидивіста, про Межигір'я, про звіртсва беркуту, про тітушок, про заарештованих і покатованих українців. А Леон слухав і не міг збагнути, як такі антилюдські безчинства можуть відбуватися зараз, в європейській країні. До глибини душі вражений і шокований почутим, Леон прийняв рішення вирушити до України. Один.Але Матильда наполягла, аби він взяв її з собою.- Ми обрали добре місце, Матильдо. Звідси весь Київ, як на долоні...

- Здається, я його бачу. Леоне - це він!- І оце все, про що ти розповідала - лише через нього?

- Еге ж...


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.