Тілесний кут та… М.Задорнов

10 листопада 2011, 17:40
Власник сторінки
батяр
0

Фізика, як наука, в своїх дослідженнях використовує як інструмент – математичний апарат. Бажаєш знати фізику – вивчи математику!



 Із численних математичних понять закцентуємо Вашу увагу на тілесному куті. Дане поняття широко експлуатують фізики при вивченні різних розділів: механіки, оптики, електрики… Проте володіють цим поняттям, як правило, слабо. Це повязано як із складністю самого поняття, так і з тим, що математики дуже рідко задають задачі на вступі у ВУЗи на тілесний кут (востаннє масово це було в 50-х роках XX століття).
Тілесним кутом називають частину простору, котру обмежено конічною поверхнею із замкнутою направляючою.
Тілесний кут, як і кут між двома прямими, поширюється безмежно.
Мал.1 Приклади тілесних кутів

 Так як величину кута між двома прямими вимірюють дугою кола, так і тілесний кут вимірюють частиною поверхні кулі.
За міру Ω просторового тілесного кута з вершиною О приймають відношення площі Sпл, котру вирізає тілесний кут на поверхні кулі, котру описано довільним радіусом із центра О до квадрату радіуса R цієї кулі
Ω = Sпл/R2

Приклад . Визначіть тілесний кут, утворений трьома взаємно перпендикулярними площинами.

Ω = 4π/8 = π/2 стер

        Під яким тілесним кутом ми бачимо світ?
        Оскільки наші очі знаходяться попереду нашої голови, то ми бачимо майже в куті
Ω = 4π/2 = 2π стер
Звичайно, можливості бачити в кожної людини різні. Очевидно, що хамелеон бачить в більшому тілесному куті, що зумовлено специфікою розміщення його очей.
        Відомо, що куту π в радіанах відповідає 180˚. Очевидно, що π стер дорівнює чисельно 180 градусів тілесного кута. Тоді просторовий тілесний кут, в якому ми бачимо світ не повертаючи голови, дорівнює 2π = 360 град тілесного кута.

А тепер по суті: для чого я все це пишу?
        
        Пригадую відомого, майже легендарного коміка-клоуна Михаїла Задорнова, який у численних виступах висміює рекламні написи, розміщених на вічках (їх розміщено у наших вхідних дверях), котрі дозволяють бачити на 270 град. А сміятися потрібно над собою та аудиторією, котра не володіє елементарним поняттям математики – просторовим тілесним кутом та одиницями його вимірювання. (М.Задорнов завжди підкреслює свою вищу технічну освіту).

Детальніше: 
http://gutpfusik.blogspot.com/


Пробачте, якщо було дещо нудно.



Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.