Партії повинні відмовитися від практики «закритих списків» – громадськість

07 березня 2012, 13:10
Власник сторінки
директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД
0
418
Партії повинні відмовитися від практики «закритих списків» – громадськість

Політичні партії України повинні вести відкритий діалог з громадою під час формування виборчих списків та висунення кандидатів у народні депутати.

«Політичні партії України повинні вести відкритий діалог з громадою під час формування виборчих списків та висунення кандидатів у народні депутати. Висуненню політичними партіями кандидатів у народні депутати має передувати публічне обговорення відповідних кандидатур членами партій та громадськістю. Кандидати в одномандатних округах, які претендують на статус «єдиного кандидата демократичної опозиції» мають кінцево визначатися шляхом попереднього волевиявлення громадян у формі «праймеріз»., – про це заявили представники провідних громадських організацій України під час круглого столу «Відкритий процес висунення кандидатів в народні депутати. Погляд громадськості».

В заході, організованому Українською Інформаційною Службою за сприяння громадянської кампанії «Молодіжна варта», взяли участь Тарас Фролов (головний редактор сайту «Владометр»), Михайло Ратушний (голова Української Всесвітньої Координаційної Ради), Олександр Солонтай (Інститут політичної освіти), Олександр Данилюк («Спільна Справа»), Олександр Палій (політичний експерт), Остап Кривдик (політолог), заступник голови ГПО «Українська справа» Олексій Кляшторний, голова київської організації УНА-УНСО Ігор Мазур, голова секретаріату Української Асоціації студентського самоврядування Олексій Смирнов, голова правління «Студентської спілки «Студентський актив» Євген Дробко, представники Української Національної Ради Юрій Пальчуківський та Михайло Роль, директор Агентства Стратегічних Досліджень Дмитро Панько, громадський діяч Олег Костюшко, журналіст УІС Сергій Пархоменко. Також захід відвідали представники партій – Вадим Гордін від «Фронту Змін» та Олександр Чубатенко від «Громадянської позиції».

Крім цих вимог громадськість вимагатиме від партій враховувати інтереси всіх соціальних груп українського народу. Зокрема, голова УВКР Михайло Ратушний закликав партії включати у передвиборчі списки на прохідні місця представників трудової міграції – українців, які працюють за кордоном, а також приділити в своїх програмах увагу до проблем закордонного українства.

Також під час круглого столу було оприлюднено звіт щодо виконання політичними партіями передвиборчих обіцянок, даних українцям в 2007 році.

За словами Тараса Фролова, головного редактора інтернет-видання «Владометр», найбільше з даних обіцянок виконали депутати від Блоку Литвина (зараз Народна партія Литвина), а найменше – КПУ. Член національного комітету ГК «Молодіжна варта» Олександр Солонтай зазначив, що по молоді свої обіцянки якраз «литвинівці» виконали найгірше.

«По житлу і по армії в плані виконання обіцянок – повний провал. Ситуація зі стипендіями – взагалі окрема тема. Політики систематично порушують закон, в якому чітко прописано, що кожен студент має отримувати стипендію. А її отримують тільки ті, хто найкраще вчиться. І ніяких зрушень поки в цьому плані не видно. Взагалі, жодна обіцянка не була виконана добровільно, тільки під тиском!», – підсумував Солонтай.

«Правила гри треба міняти, не можна допускати до влади ті самі обличчя, людей, які не виконують обіцянки, не можуть самі приймати рішення і навіть самостійно голосувати. Схоже, політики просто бояться відповідальності, тому так мало представників від партій зголосилося на наш захід. Тому ми прийняли рішення відправити наші вимоги керівникам кожної політичної партії аби організувати з ними відкритий діалог перед виборами. Ми сформували робочу групу, яка доопрацює і направить політикам рішення сьогоднішнього заходу», – підкреслив Сергій Пархоменко.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: списки,вибори,праймеріз
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.