Обурена громадськість самотужки демонтувала будівельний паркан у Десятинному про

26 січня 2013, 18:02
Власник сторінки
Общественный деятель
0
213

Після нетривалого штурму, обурена громадськість розтрощила паркан і ввірвалася на будівельний майданчик. Виникла коротка сутичка з охоронцями буд майданчику.

alt

Сьогодні захисники історичного центру Києва знову прийшли на Десятинний провулок, щоб зупинити незаконне будівництво на місці історико-культурної пам’ятки Княжої доби і демонтувати колючий дріт, яким обнесли паркан. В акції взяли участь активісти політичних партій та громадських організацій Києва, місцеві мешканці.

«Враховуючи ігнорування забудовником вимог Головного управління охорони культурної спадщини КМДА про заборону земельних робіт у Десятинному провулку, ми звернулися до прокуратури м. Києва з проханням внести до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю подання про припинення будівництва в Десятинному провулку, 3-5. Вчора, від заступника прокурора м. Києва ми дізналися, що Інспекція держархбуд контролю анулювала дозвіл на проведення будівельних робіт у Десятинному провулку», - розповіла юрист, голова громадської організації "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" Марина Соловйова.
 
«Таким чином, будь-які роботи на території земельної ділянки чи огородження цієї території парканом – є незаконним», - наголосила Марина Соловйова.  
 
Щоб передати забудовникам документи, котрі забороняють проведення будівельних робіті зрізати колючий дріт,декілька активістів підійшли до паркану. Охорона буд майданчику почала обливати протестувальників водою, а потім в хід пішли балончики зі сльозогінним газом.
 
Після нетривалого штурму, обурена громадськість розтрощила паркан і ввірвалася на будівельний майданчик. Виникла коротка сутичка з охоронцями буд майданчику. Приблизно через годину майже всі секції паркану були демонтовані, а колючий дріт – яким забудовник обніс увесь паркан – зрізаний. В’їзди на будмайдачник знову перекрили наметами політичних партій.
 
«Сьогодні небайдужі кияни відвоювали частину старовинного Києва. Ми планували мирну акцію і хотіли лише передати забудовнику документи на заборону будівництва і прибрати звідси колючий дріт, що перетворив Десятинний на концтабір. Проте незрозуміло навіщо, охорона забудовника почала захищати цей колючий дріт, поливаючи нас водою і сльозогінним газом. У відповідь на таке хамство, розлючена громадськість і розтрощила увесь паркан», - прокоментував сьогоднішні події координатор проектів громадської організації «Кияни об’єднуємось» Володимир Бондар.
 
Нагадаємо, що вчора громадські активісти провели акцію протесту під столичною прокуратурою з вимогою втрутитися в ситуацію навколо Десятинного провулку, 3-5.
 
Під час акції до протестувальників вийшов заступник прокурора м. Києва повідомивши, що Інспекція держархбуд контролю анулювала дозвіл на проведення будівельних робіт у Десятинному провулку.


alt
Захисники історичного центру Києва не допустять колючий дріт на столичних забудовах


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: Киев,Общество,протест,стройка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.