8 фактів з життя Тернополя, які роблять місто особливим

12 серпня 2013, 05:47
Власник сторінки
0
314
8 фактів з життя Тернополя, які роблять місто особливим

У першій половині 2013-го року відбулось чимало подій у сфері культури. Важливу роль у цьому процесі відіграв керівник управління культури – Олександр Смик. Що та хто робить Тернопіль особливим:

1.    Олександр Смик – поєднання ефективного менеджера та творчої Людини. Не знаю жодного міста в якому культурою міста керує бард.

2.    На Різдвяні свята співали пісні для тих, хто в дорозі. Організатори довели, що класичну музику можна слухати не лише у філармонії. Галицький муніципальний камерний оркестр уже тертій рік поспіль в залі очікування вокзалу дарував пасажирам новорічно-різдвяні твори. Для тих, хто в дорозі, лунали класичні мелодії та колядки.

3.    У День заснування міста тернополяни побачили історичні світлини з вікон Тернопільського замку. Історичні світлини розміром метр на два, що видніються з вікон Тернопільського замку, побачили тернополяни та гості міста у День його створення. Виставка, що нараховує 15 світлин, зроблена з матеріалів, наданих місцевим краєзнавчим музеєм та польською стороною.

4.    Десятки тисяч тернополян об’єднала не політична акція чи виступ суперзірки - людей об’єднала Молитовна Хресна дорога у Тернополі. Десятки тисяч вірян протягом двох годин читали уривки страсних Євангелій та виконували духовні пісні. Символічний дерев`яний хрест, як символ земних страждань Ісуса від стації до стації почергово несли представники духовенства, влади, студенти семінарії, громадських та молодіжних організацій, лікарі, педагоги, журналісти, меценати.

5.    Тернопільський аеропорт не бачив стільки літаків навіть тоді, коли активно функціонував. 10 липня в рамках візиту в Україну британського Клубу любителів старовинної авіації «Air Squadron», 7 ретро-літаків приземлилися на Тернопільське летовище.

6.    У Тернополі фестиваль Духовної пісні об’єднав понад тисячу учасників з України та з-за кордону. Цього року Тернопіль об’єднав виконавців духовної пісні з усіх міст України, а також Болгарії, Грузії, Молдови, Польщі, Румунії, Чехії, Замбії, Нігерії та Конго.

7.    Скульптори з різних куточків України створили у Тернополі 12 дивовижних робіт. 12 унікальних скульптур стали підсумком всеукраїнського скульптурного пленеру «Камінь. Алегорія», який проходив у Тернополі. Останній скульптурний пленер проходив у Тернополі 35 років тому.

8.    Рок-фестиваль «Файне місто». Упродовж двох днів на сцені фестивалю, яку облаштували в парку ім. Т.Шевченка, виступили понад 20 музичних гуртів. Завдяки цьому фестивалю планують повернути Тернополю статус рок-міста, який свого часу був здобутий з допомогою фестивалю «Нівроку», однак втрачений протягом минулих років.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: культура,Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.