Чи приймуть Тернопіль до Євросоюзу?

13 серпня 2013, 12:08
Власник сторінки
0
350
Чи приймуть Тернопіль до Євросоюзу?

Уявімо, що не лише країни, але й окремі міста можуть приймати до Європейського союзу. Чи мав би Тернопіль шанси потрапити до євро спільноти?

Ставлення міста до базових європейських цінностей – толерантності, відсутності дискримінації та рівність усіх членів суспільства, включаючи меншини незалежно від гендеру.

•    У тернопільських вузах навчаються понад 2 000 іноземних студентів із 60-ти країн світу. В останні роки практично не було зафіксовано конфліктів на основі расової дискримінації.

•    Тернопільщина, в силу історичних обставин, є багатонаціональним регіоном. Міжнаціональні конфлікти відсутні.

•    За віросповіданням абсолютна більшість мешканців - християни. На 1 січня 2010 року 46,2% релігійних громад належали до УГКЦ, 16,8% до УАПЦ, до УПЦ КП, УПЦ МП та РКЦ — 14%, 7,2% та 4,9% відповідно. Окрім того, 9,3% релігійних громад відносять себе до різних течій протестантизму (п’ятидесятники, адвентисти, харизмати та інші), а 1,3% до Свідків Єгови. Усі традиційні християнські конфесії мирно співіснують.

Тернопільські проєвропейські “активності”

•    Тернополяни активно знайомляться з культурою інших країн. Для прикладу, у 2012 році завдяки роботі Візовому центру Польщі було видано 41 тисячу Національних та Шенгенських віз. Тобто в день понад 150 жителів Тернопільщини отримували можливість вільно відвідувати Польщу та країни Євросоюзу.

•    Жителі міста знайомляться з культурою інших країн навіть не виїжджаючи з міста. Взимку відбулись виставки «Традиції польської дипломатичної та консульської служби» та «Тернопіль очима іноземців». А нещодавно відбувся фестиваль культур "Global Village", де стажери з Сербії, Іспанії, Македонії, Китаю, Туреччини, Угорщини та інших країн презентували свою культуру, звичаї та традиції.

•    Іноземці знайомляться з культурою Тернополя. На чемпіонат Світу з водно-моторного спорту завітали спортсмени з 13 країн Європи, Африки та Азії. Фестиваль-конкурс «Я там, де є благословіння» об’єднав понад 1 000 учасників з усього світу. Відкрили для себе Тернопіль і юні футболістки з Шотландії та Угорщини на міжнародному турнірі з футболу серед жіночих команд під егідою UEFA.

•    Тернопіль відвідують дипломати з офіційними візитами. Так лише від початку року до нас завітали заступник Глави Місії Посольства Великобританії в Україні пан Мартін Дей та координатор посольства з питань європейської інтеграції Світлана Яворська, Надзвичайний та Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почуха та делегація Придністровської Молдавської Республіки.

Як тернопільські “активності” оцінюють українські та міжнародні організації?

•    Рада з Питань туризму і курортів визнала важливими для розвитку туристичної індустрії України дві події в Тернополі. Чемпіонат світу з водно-моторних видів спорту та фестиваль «Я там, де є благословення», що відбувалися у Тернополі минулого року, увійшли в національний рейтинг «100 кращих подій української туріндустрії».

•    Тернопіль отримав диплом Ради Європи за поширення ідей Європейської спільноти. Комітет з питань соціальної політики, здоров’я та сталого розвитку Ради Європи нагородив Тернопіль Європейським дипломом Ради Європи.

Як Тернопіль ставиться до майбутнього в Європі?

    У Тернополі під час урочистих заходів майорітиме прапор Ради Європи. Запровадити практику використання прапора Ради Європи під час відзначення Дня Європи та проведення міжнародних і інших свят та урочистих заходів на території міста Тернополя вирішили депутати міськради на тридцять четвертій сесії 6 червня. Таким чином міська рада відреагувала на звернення громадських організацій міста підтримати євроінтеграційний курс України

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: Тернопіль,євроінтеграція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.