У Києві пройшов Перший Бієнале поезії «Крила Маю»

26 жовтня 2021, 08:36
Власник сторінки
0
8
У Києві пройшов Перший Бієнале поезії «Крила Маю»

16 вересня на Софіївській площі відбувся Благодійний вечір поезії «Крила Маю» – проект, народжений людьми, закликають стати частиною формування культури.

Організаторами вечора стали бізнесмени та меценати Олег Рижов і Кирил Воронін. Чоловіки на своєму досвіді закликають до емпатії, любові й співчування. Вони стверджують, що ніжність в чоловічих серцях стає найсильнішим інструментом для досягнення спільних культурно-просвітницьких цілей і об'єднання заради них.

«Я створюю документальні фільми про справжніх чоловіків. Про творців, але не ідеальних, зразкових і тому нудних і підозріло позитивних, а про живих, емоційних, стильно блефуючих і таких, що грішать та іноді дозволяють собі плакати. Про справжніх героїв нашої парадоксальної сучасності. Мені до душі подвійні переживання, коли одна й та ж персона викликає у людини два протилежних почуття одночасно. Про таких людей і улюблені вірші. Найкрасивіші вірші про любов, вважаю, написані Пушкіним.
А найблискучіші з них – про приречену любов. Я прочитав таємне послання любові поета, написане в 1825 році дружині графа Воронцова, – від першої особи, точніше, від люблячого серця, – про пережиті почуття й про те, як вони змінили його погляди на життя. Про те, безпечність привела до втрати взаємної любові. Про ніжність, яка ранить. Про те, що нас, чоловіків, примушує жити й творити. Про безумовну любов. Про любов без всяких умов, не обтяженою необхідністю нудьгувати і почуватися погано...», розповів Олег Рижов.

«Сьогоднішній вечір поезії дуже важлива для мене подія, адже саме в цей період я переживаю почуття закоханості, яке окриляє та надихає на створення подібних проектів. Захват і закоханість  це ті почуття, які стали засновниками Крила Маю». Спочатку ми замислилися про маленьке літературне читання, але в процесі підготовки до нас приєдналося багато громадських діячів, письменників і поетів. Дякую вам за цей чудовий вечір. Упевнений, що нашої благородної цілі ми досягнемо, а цей вечір поезії стане лише початком», – додав Кирил Воронін. 

Захід пройшов у форматі літературних читань. Свої улюблені, у тому числі й авторські, твори з української класики і сучасної літератури прочитали з сцени: український поет і драматург Юрій Рибчинський, бізнесмен та кінорежисер Олег Рижов, автор і письменник Євгеній Москаленко, телеведуча, актриса, сценарист, продюсер і режисер Дар’я Трегубова, громадський діяч Ярослава Гресь, поет Іван Якимов, український актор і хіп-хоп музикант Олександр Ярмак, громадський діяч Кирил Воронін, громадський діяч, радник міністр МВС Антон Геращенко, журналіст і письменник Дмитро Гордон, підприємець і громадський діяч Яна Столар, телеведучий і автор пісень Коля Серга, український письменник і блогер Гарік Корогодський, продюсер і співачка Наталія Могилевська.

За першу годину вечора на рахунок Благодійного фонду «Душа» надійшло 62 тис. грн, котрі, як і усі збори, будуть передані для створення спеціальної освітньої стипендії, адресованій юним талантам з різних куточків України.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.