Духовність і притомність

25 серпня 2014, 18:50
Власник сторінки
Проповідник, правозахисник, видавець, письменник, журналіст.
0
181
Духовність і притомність
Нарізка стоп-кадрів з YouTube.

23 серпня 2014 року під час молебну за Україну в Софійському соборі від надзвичайної задухи в храмі знепритомнів син Президента України Михайло Порошенко.


З відеозапису, поширеного засобами масової інформації, вбачається, що сім’я не реагувала на прохання дитини відпустити її подихати свіжим повітрям.

На нашу думку, твердість віри та сімейні цінності не виправдовують подібного ставлення до дитини, що створює загрозу її здоров’ю і з огляду на високий статус батьків у суспільстві показує іншим людям небезпечний приклад релігійного фанатизму.


Якщо про уникнення таких ситуацій не турбуються батьки, якщо деякі віруючі схильні нехтувати здоров’ям, про це має турбуватися адміністрація культових споруд та священнослужителі.

Така турбота має виявлятися у забезпеченні належної вентиляції, недопущенні скупчення надмірної кількості людей у приміщеннях, наданні невідкладної допомоги особам, у яких погіршується самопочуття під час участі в релігійних обрядах.

Для нас, віруючих в найвищу цінність людини, вірних святиням безмежності людини та суверенітету особистості, цей прикрий випадок з Михайлом Порошенком підтверджує істинність моральних принципів нашої релігії, даних Богом у Священному писанні релігійної віри в найвищу цінність людини: доброю є розумна одноосібність, а безумному об’єднанню, стадності, властива недосконалість; Бог допомагає нам долати стадність (Діал. 54); Душевна спільнота утримується від проведення масових заходів і здійснює свою діяльність, передусім, через доторки душ, індивідуальні контакти, приватне богослужіння (Регл. 2.3).

Висловлюємо Михайлові Порошенку свою солідарність, побажання міцного здоров’я, віри в себе, вірності собі, володіння собою.

Віримо, що його батькам вистачить мудрості та здорового глузду не піддавати надалі подібним випробуванням людську гідність Михайла.

Пропонуємо відповідальним особам уважно подбати про дотримання елементарних санітарних норм під час богослужінь у Софійському соборі та інших культових спорудах.

P. S. Беручи участь у Громадській раді при Міністерстві культури України, ставитимемо питання про відповідне реагування громадськості.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
ТЕГИ: Порошенко,сім'я,здоров'я,гідність,релігія,дитина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.