"Країна Моксель", або за що цього року дали премію Франка

4 ноября 2011, 14:10
Владелец страницы
Політичний консультант, віце-президент Української PR Ліги
0
2981

"День" публікує сьогодні інтерв'ю з Володимиром Білінським, автором дослідження "Країна Моксель", в якій той доводить, ніби сучасні росіяни є народом не слов'янського, а угро-фінського походження

Пан Білінський посилається на раритетне видання - дослідження російського археолога 19-століття Олексія Уварова "Меряне и их быт по курганным раскопкам".

"Розкопавши упродовж чотирьох років, з 1851-го по 1854-й, 7729 курганів, розташованих на історичних землях росіян (нинішні Московська, Володимирська, Івановська, Рязанська, Курська області), Уваров не знайшов жодного! слов’янського поховання!"

Білінський також стверджує, що Москву заснував не Юрій Долгорукий, а хан Золотої Орди Менгу-Тимур, і не 1147-го, а 1272 року.  (Однак, швидше, як мені здається, йдеться про заснування Московського князівства, а не самого міста).  

Білінський доводить, що пізніша Ростовсько-Суздальска земля ніколи не входила до складу Київської Русі, а на тамтешній території, згідно низки середньовічних джерел, існувала країна Моксель, населена угро-фнами. 

Я не історик, щоб фахово оцінити роботу пана Білінського, але урядове визнання вона отримала. Книзі присуджено премію імені Івана Франка - "за кращу наукову роботу в інформаційній сфері".  Дивно, що й досі Москва не підняла галасу на цю тему. 

Можливо тому, що висновки українського вченого не так вже й обходять росіян. Адже для свідомості нації важливо, не від кого вона насправді походить, а ким себе вважає, від кого ведеться генеалогія в її історичній пам'яті, до яких етнічних коренів апелює національна легенда. 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.