Штучний інтелект: наше нове майбутнє чи загроза людству?

16 квітня 2023, 17:58
Власник сторінки
Засновник Taryan Grpup
0
7143
Штучний інтелект: наше нове майбутнє чи загроза людству?

З виходом оновленої версії Chat GPT-4 почалася хвиля зацікавленості AI сервісами все більшою кількістю людей

Глава SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк і більше 1000 експертів з розвитку штучного інтелекту підписали відкритий лист, в якому закликали до шестимісячної паузи в розробках систем штучного інтелекту, потужніших, ніж нещодавно запущений OpenAI GPT-4. Автори листа посилаються на потенційні ризики для людства.

У листі, випущеному некомерційним Інститутом майбутнього життя (Future of Life Institute) міститься заклик призупинити розробку просунутого ШІ, доки не будуть створені, впроваджені та перевірені незалежними експертами загальні протоколи безпеки для таких проектів.

 

З іншого боку, позиція Ілона Маска досить неоднозначна. Tesla використовує ШІ, а своего часу Ілон хотів очолити OpenAI, а пізніше оголосив про розробку власної системи, схожої на ChatGPT.

 

Думаю, що AI точно замінить багато професій. Я вже зараз замислююся, що потрібно взяти в команду людину, яка працюватиме як мінімум з чатом GPT та іншими сервісами.

 

Припускаю, що штучний інтелект замінить дизайнерів, інженерів, художників, копірайтерів, музикантів та багато інших професій. З іншого боку, це полегшує виконання багатьох завдань та прискорить строки реалізації. Важко оцінити, чого більше: переваг чи мінусів.

 

Так чи інакше, галузь AI дуже просунулася останнім часом. І хто може гарантувати, як розвиватимуться технології — чи зможе людство зберегти ефективний контроль над системами? Хоча є також думка, що поки машини не мають почуттів, вони не зможуть «хотіти» завдати шкоди людству, і ризику глобальних катастроф немає.

 

А що ви думаєте з цього приводу: штучний інтелект захопить світ чи стане корисним інструментом для людства?

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.