До кінця тижня на Херсонщині завершать перший етап вакцинації від COVID-19

10 березня 2021, 15:24
Власник сторінки
0
634
До кінця тижня на Херсонщині завершать перший етап вакцинації від COVID-19

Наразі у Херсонській області вакцину від коронавірусної інфекції COVID-19 отримали 530 медичних працівників.


Перший етап вакцинації в області планують завершити до кінця цього тижня.

Про це повідомляє директор Департаменту здоров’я Херсонської ОДА - Віктор Короленко. Загалом до першого етапу імунізації входить 1 146 осіб, додає чиновник.

Наразі щеплення від COVID-19 отримали співробітники:

-Херсонської міської клінічної лікарні імені Карабелеша;
- Херсонської міської клінічної лікарні імені Тропіних;
- Фтизіопульмонологічного медичного центру;
- Херсонської міської клінічної лікарні імені Лучанського;
- Херсонської обласної інфекційної лікарні імені Горбачевського;
- Обласної лікарні відновного лікування;
- Олешківської міської лікарні;
- лікарні УМВС у Херсонській області;
- частина працівників екстреної медичної допомоги.

Також, в області, від сьогодні, розпочинають працювати ще чотири мобільні бригади, які пройшли навчання на національному рівні по проведенню щеплень вакциною проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca (CoviShield). А з наступного понеділка бригад буде вже 10.

Люди старшого віку в Україні часто не ризикують щепитися антикоронавірусною вакциною «СoviShield». Адже в світі активно поширюється дезінформація про те, що випробування препарату індійського виробництва на представниках старшої вікової групи ще не завершені. На противагу цим побоюванням, у Херсоні його ін’єкції сьогодні, 10 березня, зробили директори обласної інфекційної лікарні Володимир Мітковський та обласного фтизіопульмонологічного центру Володимир Бурятинський.

— Мені 68 повних років. Але вважаю, що й старшим херсонцям відтягувати вакцинацію не можна ні на день. Адже як медик, я кожного дня бачу, у якому важкому стані привозять пацієнтів, заражених коронавірусом, чую про хворих з різноманітними ускладненнями внаслідок «постковідного синдрому». Вирішив вакцинуватися разом із дев’ятьма десятками колег на виїзному пункті  – адже рішучості додав позитивний приклад наших медиків, котрі отримали ін’єкції трохи раніше. З чотирнадцяти чоловік лише в двох у перші години після щеплення піднялася температура, та вже наступного дня вони були на роботі, і на здоров’я не скаржилися, — розповів автору цих рядків Володимир Мітковський.

Дехто з наших обивателів сподівається: епідемія коронавірусу піде на спад, і здоров’я можна буде вберегти без жодних ін’єкцій і клопотів. Та на жаль, реальне підґрунтя для таких оптимістичних сподівань відсутнє. По-перше, не дивлячись на певне зниження темпів розповсюдження небезпечної хвороби на півдні України, заражатися люди не припинили. Тільки вчора,9 березня, до тієї ж обласної інфекційної лікарні доправили трьох пацієнтів із коронавірусом, і двоє з них потрапили одразу до реанімації (у пік епідемії привозили 12-15 хворих щодоби). По-друге, нині західноукраїнські регіони накрила «третя хвиля» коронавірусної епідемії, яка рано чи пізно докотиться і до Херсонщини, як це було минулого року з епідемією кору. Тож вакцинації не уникнути. А ми не в тому стані, аби від них відмовлятися.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.