Чому люди вважають, що COVID-19 не існує?

23 червня 2020, 09:34
Власник сторінки
0
10
Чому люди вважають, що COVID-19 не існує?

Багато людей обурюються карантину, пишуть у соцмережах гнівні пости, мовляв, ніякого коронавірусу не існує. "Це все всесвітня змова влади, це не правда, це комусь вигідно, хтось на цьому заробляє"

Дійсно, чи може хтось використовувати пандемію на свою користь? Так, може. Чи може хтось заробляти на цій хворобі? Звісно, - і заробляє. І ще заробить. Чи можуть уряди країн використовувати пандемію задля певних соціальних чи політичних експериментів? Можуть і використовують. Так, все це може бути.

Коронавірус, безумовно, вніс значні корективи у світовий порядок денний. І нам, людям, окремій людині, окремій сім'ї досить важко сприймати цей новий порядок. Наш мозок побудований таким чином, що ми мусимо собі все пояснювати. А як логічно ми можемо собі пояснити обмеження, пов'язані з COVID? Це ж ніби вірус, типу грипу, то чому такий галас навколо нього? Через ці пошуки пояснення і виникає чимало розмов, чуток і домислів, що за коронавірус платять, його не існує, нас дурять. Бо це логічно, це легко пояснити. А з іншого боку, виглядає дещо абсурдним "чи вірите ви у коронавірус?". З таким же успіхом можна запитати "чи вірите ви у ішемічну хворобу серця?". Абсурд, правда? І чи можлива змова десятків тисяч лікарів-інфекціоністів, лаборантів, сімейних лікарів, лікарів швидкої, які безпосередньо працюють з пацієнтами? Правда, абсурд?

То чому ми не віримо?

Як уже вище було зазначено, наш розум хоче собі пояснити незрозуміле явище. Або те чого я не бачу і про що я не знаю - я цього не розумію. Нещодавно було проведено соціологічне дослідження, де 71% респондентів зазначили, що не чули, щоб серед їхніх знайомих або родичів були хворі на COVID-19 і 29% мали таких близьких або чули про когось від своїх знайомих. Тобто, більшість, 71% не чули і не знають. От вони і є потенційно тими, хто не вірить у існування вірусу. Звідси і виникають чутки, що десь там, у якомусь селі давали гроші за те, щоб записати у хворі на коронавірус. Але, якщо тій людині, яка поширює таку інформацію, задати пряме питання чи вона це безпосередньо бачила або хай надасть таку інформацію, то вона просто не відповість. Бо все це лише чутки, або точніше сказати фейки. А от людина, яка має хворих родичів чи знайомих, яка точно знає наскільки важко переносити цей недуг, то вона апріорі не може казати, що "не вірить у коронавірус", бо вона має наочний приклад.


Найголовніше у всьому цьому те, що всім нам потрібно дотримуватися правил карантину з однієї простої причини. Не залежно від того, віримо ми у коронавірус чи не віримо закінчиться він лише тоді, коли кількість хворих прямуватиме до нуля. Так як це відбувається у Словаччині, Угорщині, Литві, Латвії, Чорногорії, Словенії. Там де влада спрацювала на випередження, а громадяни неухильно дотримувалися правил.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.