Фейк: Коронавірус можна перемогти без карантину – приклад Білорусі

10 червня 2020, 08:46
Власник сторінки
0
21
Фейк: Коронавірус можна перемогти без карантину – приклад Білорусі

«Білорусі вдалося перемогти коронавірус без будь-якого карантину і шоку для власної економіки» – чергове відео з фейковими твердженнями поширюється в соцмережах.

Конспірологи також знову переконують, що причини карантину по всьому світу – «запровадити новий світовий порядок».

Насправді говорити про те, що «коронавірус переможено» в Білорусі – неправильно. Кількість інфікованих щодня додається в межах 800-900 людей. Незалежні ЗМІ пишуть про те, що офіційна статитика не відповідає дійсності. Відсутність суворого карантину в країні також не означає, що білоруси, кожен окремо,  під час пандемії. Автори відео стверджують«Білорусь, яка живе без карантину, за темпами поширення коронавірусу та кількістю хворих практично не відрізняється від більшості європейських країн. А якщо порівнювати ситуацію з основними осередками пандемії, які спостерігалися в Італії та Іспанії, то білоруси, що продовжували жити у практично нормальному режимі, як з’ясувалося, опинилися навіть у вигідній ситуації».

 в Білорусі зафіксовано 38 956 осіб з COVID-19, з них 214 осіб померло. Також наводяться цифри, що було протестовано 485 534 особи.

Анонімно лікарі повідомляють незалежним журналістам, що не довіряють офіційній статистиці. Лікар-реаніматолог говорить в інтерв’ю Радіо Свобода, що хоч у пацієнта і пневмонія, клінічна ситуація, симптоми схожі на COVID-19, результати тесту приходять негативні. «Ми беремо все нові й нові мазки, а вони негативні й негативні. Хоча за всіма іншими показниками пацієнт має бути позитивним», – говорить лікар.

На запитання belsat.eu «Чи вірите ви і ваші колеги офіційній статистиці Міністерства охорони здоров’я щодо коронавірусу?” фельдшер бригади мінської швидкої допомоги відповідає: «Ні, жодна людина. Ніхто з нас не вірить офіційним цифрам. Ні щодо загальної кількості, ні щодо смертності. Досить просто порахувати: кожен день тільки одна наша підстанція виконує величезну кількість перевезень – близько 50 за день. Уявіть, що приблизно стільки ж само робить іще одна підстанція, і ще одна».

Автори відео також стверджують: «Будучи максимально заангажованою на негативний результат перевірки, європейська комісія так і не змогла виявити в Білорусі хоч якихось серйозних проблем. І, обмежившись кількома пустими рекомендаціями про те, що бажано уникати масових заходів та якомога частіше мити руки, ревізори з ВООЗ змушені були забратися геть, як то кажуть, спіймавши облизня».

Насправді ж комісія ВООЗ після візиту дала чіткі рекомендації білоруській владі: скасувати масові заходи, в тому числі спортивні, релігійні та культурні, запровадити віддалену роботу, дистанційне навчання для шкіл, університетів та інших навчальних закладів, призупинити роботу не критичної інфраструктури, скоротити несуттєве пересування людей, особливо тих, кого можна віднести до групи високого ризику.

«Такі заходи допоможуть запобігти та сповільнити поширення вірусу, – сказав доктор Патрік О’Коннор. – Медичні установи можуть використати час, щоб озброїтися відповідним персоналом, ліжками, ізоляторами, відділеннями інтенсивної терапії та захисним обладнанням, щоб впоратися зі збільшенням кількості випадків”.

 

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.