Скільки коштують європейські "друзі Путіна"

29 квітня 2020, 10:47
Власник сторінки
Журналист
0
30
Скільки коштують європейські  друзі Путіна

Європейські націоналістичні політичні та громадські об’єднання все частіше стають легкою здобиччю Кремля, який маючи потужні фінансові важелі впливу, перетворює їх на своїх слухняних маріонеток.

Останні роки для Європи виявилися досить важкими. На фоні економічних та соціальних проблем, серед населення, особливо серед представників потужного та впливового середнього класу, зростають невдоволення та розквітають євро скептичні настрої. Недосконала, на думку багатьох європейців, макроекономічна модель Європейського союзу, ідеологія толерантності, яка призвела до неконтрольованого потоку мігрантів з усіма можливими негативними наслідками - все це разом створює тріщини у монолітному європейському середовищі, та готує ґрунт для появи та розквіту партій та організацій, які виступають за економічну, культурну та національну самобутність своїх країн. Політику національного суверенітету та консерватизму. І, нажаль, більшість із цих політичних та громадських об’єднань стають легкою здобиччю для Кремля, який маючи потужні фінансові важелі впливу, перетворює їх на своїх слухняних маріонеток.

Насправді клуб "Друзів Путіна" у Європі досить багаточисельний. Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбана і його партія "Угорський громадянський союз", Марін Ле Пен, "Європейський союз народів і націй", очолюваний Маттео Сальвіні, австрійська і голландська "Партії свободи" … далеко не повний перелік прокремлівських агентів, які просувають в тому числі і антиукраїнські ідеї в європейському суспільстві.

Один із прикладів – референдум 2016 року у Нідерландах щодо ратифікації угоді Україна-ЄС. Нещодавно видання EU Observer повідомило, що сайт розслідувань Zembla та радіостанція De Nieuws BV опублікували WhatsApp переписку ультраправого політика, голови Нідерландської партії "Форум за демократію" Тьєррі Боде, яка доводить його тісні зв’язки з Кремлем та вплив на результати референдуму 2016 року у Нідерландах, на якому більш ніж 60% громадян проголосували проти ратифікації угоди Україна-ЄС.

В текстах внутрішнього листування керівництва партії, датованою 2016 роком, Боде написав, що перед референдумом зустрів Володимира Корнілова, з його слів "дуже впливову людину з кремлівськими зв’язками, яка безпосередньо працює на Путіна". Нажаль самого листування між Боде та Корніловим сайт не публікує, проте частота та контекст згадувань відомого українофоба та ідеолога "ДНР" та "ЛНР" у внутрішньопартійному спілкуванні наводить на певні роздуми.

Напередодні референдуму Боде заявив у ЗМІ, що Україна таємно відправила агентів-провокаторів в Нідерланди, щоб втрутитись у голосування. Однопартійці спитали його чи має він якісь докази. Він відповів: "Ні. Інформація поступила від Корнілова". Отже риторика лідера європейської партії є лише нічим іншим, як результатом роботи "кремлівської пропагандистської машини", дбайливо вкладеним йому до рота.
Більше того, деякі висловлювання політика напряму вказують на фінансову участь російської сторони у антиукраїнській діяльності партії: "Можливо, Корнілов хоче заплатити трохи більше?", "Корнілов міг би перемогти все це лише своїми грошима" …

Звісно, це не прямі докази безпосередньої співпраці Росії та партії "Форум за демократію", проте комунікація відомого антиукраїнського російського діяча та проросійського євроскептика у Нідерландах, напередодні важливого для України голосування, бачиться сумнівним співпадінням.

В будь якому разі, в сучасних умовах Україні слід уважніше обирати політичних партнерів і пам’ятати про те, що втомлені від глобалістичного вектору розвитку європейці, змучені навалою мігрантів, економічною кризою спричиненою пандемією вірусу COVID19, будуть шукати нові шляхи реалізації власної політики, і не завжди у нових реаліях буде місце для України з її проблемами.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: Європейський Союз,Виктор Орбан,глобалізація,Путін,націоналісти,Агенты Кремля,Марин Ле Пен
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.