Запускаємо в майбутнє надії дітей Донбасу.
31 травня 2019, 19:59
До Міжнародного дня захисту дітей завершився другий етап акції з допомоги дітям, які мешкають і вчаться на лінії зіткнення на сході України. Місіс Планета запросила в прифронтову зону іноземних гостей
До Міжнародного дня захисту дітей завершився другий етап акції з допомоги дітям, які мешкають і навчаються на лінії зіткнення на Сході України «Спільне майбутнє через спільні книжки». Він не лише став міжнародним, але й дав старт новому партнерству в ширшому спектрі питань із підтримки цих дітей.
Ініціатором благодійного проекту є Анна Горбань, голова громадської організації «Розумне майбутнє нації», ініціаторка акції «Спільне майбутнє через спільні книжки» й володарка титулів «Місіс Планета 2018» і «Місіс Україна 2018». Перший етап цієї акції відбувся в лютому 2019 року. Було зібрано 1463 книжки, які Анна передала до трьох шкіл у зоні ОСС: Авдіївка, Зайцеве, Світлодарськ. Під час зустрічей в школах Анна не лише передавала книжки, але спілкувалася з дітьми та вчителями про їхнє життя в прифронтовій зоні, елементарні правила безпеки й першої допомоги в кризових ситуаціях, зрештою, про їхні мрії.
На другому етапі акції до збору книжок долучилися українці з США, Франції, Польщі, Греції. А до поїздки в зону ООС на запрошення Анни Горбань взяли участь соціально-активні жінки з інших країн — «Місіс Ефіопія 2018» Фетія Мохамед Сед, та «Місіс Естонія 2017» Трін Ліндау — щоби поспілкуватися з дітьми, передати їм книжки, які збирали українці та домовитися про спільні проекти з допомоги цим дітям.
Вибір колежанок був не випадковим. Адже основною діяльністю Трін Ліндау є робота з профілактики ризиків серед дітей. З партнерами вона проводить лекції в школах, де ми розмовляє з дітьми про алкоголь, тютюн, наркотики і ризики їх споживання. А також має досвід роботи з батьками і вчителями щодо відновлення та профілактики здоров’я дітей — психічного і фізичного.
Фетія Мохамед Сед у своїй країні має справу з наслідками ефіопсько-еритрейської війни з 1998-2000 р.р. у тих, хто дітьми опинився на території збройних зіткнень. Й ефіопський досвід може бути дуже корисним для України. Адже, як розповіла Фетія під час підсумкової прес-конференції, за оцінками уряду Ефіопії, під час війни були переміщені 250 000 еритрейців, з яких 30 000 були дітьми; 75 тисяч людей еритрейського походження були депортовані з Ефіопії, з яких 14 тисяч були дітьми та 315 000 ефіопів були переміщені, з яких 60 000 були дітьми.
Той факт, що й сьогодні діти страждають від війни і переміщуються, це те, від чого страждають і Ефіопія, і Україна, зазначила Фетія Мохамед Сед, «Місіс Ефіопія 2018», волонтер, — І якщо Україна бореться з російськими повстанцями на її кордоні, то Ефіопія стикається з етнічним насильством у країні. В обох випадках діти стають найбільшими жертвами і потребують всієї підтримки, яку ми можемо їм надати.
Тому необхідні проекти для дітей у постраждалих районах, щоби допомогти їм впоратися зі тими травмами, які вони мають через війну, і в той же час потрібні проекти, які опікуються дітьми-переселенцями, які забезпечують цим дітям їх основні потреби у безпечному житлі, харчуванні, доступі до базової медичної допомоги та освіти, щоби їхнє майбутнє не було зіпсоване через війну.
Тому, я вважаю, що для Ефіопії та України буде велика користь в партнерстві з обміну досвідом та допомоги один одному у створенні таких проектів, які допоможуть всім дітям у наших країнах, що постраждали від війни та забезпечити найкраще майбутнє для тих дітей, які стануть наступними поколіннями наших країн.
Ще в своєму зверненні до Генсека ООН під час роботи 63-ї Сесії Комісії ООН зі становища жінок у березні ц.р. Анна Горбань наголосила: У нашій країні продовжується війна і ті діти, що народилися, коли ця війна почалась, через два роки підуть до школи. Ці діти відрізняють постріли снарядів за звуком. І це велика проблема для нашої країни. Наші діти мають жити і розвивати свої таланти під мирним небом над головою.
Й задля цього вона розвиватиме свої благодійні проекти та залучатиме до них учасниць із різних країн світу.
Зверніть увагу на фото з хлопчиком. На ньому видно як ми запускаємо літак разом із шестирічним Микитою. Він із перших років свого життя вже знає, що таке ховатися в підвалі з батьками аби вижити! І наразі він мешкає в умовах, шокуючих для багатьох, але нормальних, в його розумінні.
Проте діти потребують мирного неба над головою. Кожен день життя, а особливо, дітей, має бути сповнений щастя. Задля цього варто докладати максимальних зусиль!
Додаткова інформація:
Відео з поїздки в ООС
https://fex.net/s/c6vysda
Новина + відео на сайті УНІАН про прес-конференцію:
https://press.unian.ua/press/10569561-volodarki-tituliv-misis-ukrajina-2018-misis-efiopiya-2018-ta-misis-estoniya-2018-vidvidali-z-gumanitarnoyu-misiyeyu-shkolyariv-u-zoni-provedennya-oos-video.html
Повний відеозапис прес-конференції для завантаження:
https://dropmefiles.com/7J6Td
Офіційна сторінка Анни Горбань у ФБ
https://www.facebook.com/AnnaGorbanOfficial/
Офіційна сторінка акції «Спільне майбутнє через спільні книжки» https://www.facebook.com/SpilneMajbutnie/
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.