Анна Горбань: Трагедія Чорнобиля і Донбасу. Наші проблеми подолаємо лише ми!

26 квітня 2019, 18:27
Власник сторінки
0
85
Анна Горбань: Трагедія Чорнобиля і Донбасу. Наші проблеми подолаємо лише ми!

26 квітня назавжди лишається чорним днем України. Роздуми Анни Горбань, голови ГО "Розумне майбутнє нації".

   Чорнобиль забрав життя,  заподіяв шкоду здоров’ю. Ми маємо сумну статистику: 1 мільйон 961 тисяча 904 - кількість українців, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, станом на 1 січня 2016 року. З них 210 247 - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 1 751 657 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи, у тому числі 418 777 дітей. 

  Я вклоняюся мужнім героям-ліквідаторам і співчуваю кожному постраждалому. Кожен з цих громадян, члени їх родин мають певні пільги і соціальний захист згідно до Закону від 28.02.1991 796 - ХХІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи".

  Але сьогодні Україна має ще одну гуманітарну катастрофу, наслідки якої буде відчувати наступне покоління.

  "Станом на 22 квітня 2019 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 376 517 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, та АР Крим".

Згідно даних Держкомстату України на непідконтрольних територіях проживає 3,2 млн. українців. Сумною статистикою можна вважати 5 новонароджених на 1000 населення. Ці діти чують звуки снарядів з першого дня свого життя, граються і вчаться ховатися від справжньої, а не уявної війни. 

  Більше 42 тисяч дітей сьодні навчається на лінії зіткнення і знаходиться під загрозою обстрілів. 

  І ці діти не мають соціального захисту від України. На даний момент відсутня єдина скоординована соціальна політика відносно цивільних громадян України, які зазнали шкоди або проживають у зоні ООС, немає консолідованої статистичної бази щодо жертв війни з початку бойових дій - з 2014 року. А також відсутній чіткий механізм надання відповідного соціального статусу і адекватної соціальної допомоги цивільним особам, які постраждали і страждають в ході збройного конфлікту. Це є прямим порушенням прав людини та Четвертої Женевської Конвенції «Про захист цивільного населення під час війни» від 12 серпня 1949 року.

   Відповідно до висновків CSW63 та Конституції України на часі прийняти необхідні рішення щодо внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту» № 3551-XII/1993 задля  забезпечення цивільним громадянам, особливо дітям та неповним родинам, що проживають в зоні ООС, належними державними гарантіями соціального захисту й розробити механізми ефективного вирішення проблем цивільних жертв війни.  

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Чернобыль,донбасс,Чернобыльская трагедия,Донбас,Чернобыльская зона,АТО,зона АТО,война на Донбассе
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.