"Старшому братові" всупереч: як Казахстан і Білорусь захищаються від російської

22 августа 2015, 15:30
0
17

Як бачимо, сусіди виявилися завбачилвими і зрозуміли, що краще арештувати або посадити до психіатричної лікарні одного проросійського активіста, ніж перетворити на психіатричну лікарню з російським колоритом всю країну.

Приклад російської агресії проти України став для всіх країн колишнього СРСР  наочним прикладом того, що може їх очікувати в найближчому майбутньому. Тому вони не чекають приходу «російської весни», а закривають її ідеологів «на дурку» або арештовують.


 Слідчий суддя Кордайского районного суду Джамбульської області Казахстану задовольнив клопотання про  примусовий характер проведення судово-психіатричної експертизи. підозрюваного у розпаленні міжнаціональної ворожнечі проросійського активіста Єрмека Тайчібекова

Комісія прийшла до висновку, що Тайчібеков «виявляє ознаки параноїчного синдрому  з ідеями реформаторства і величі, є порушення у сфері мислення у вигляді докладності, схильності до «рассуждательства», а також має порушення в емоційній сфері у вигляді  монотонності, обмеження кола інтересів, нозологічну приналежність яких визначити в амбулаторних умовах не представляється можливим», - зазначено в тексті судової постанови. Для уточнення діагнозу і вирішення експертних питань Тайчібекова було вирішено примусово помістити в стаціонар.

Раніше проти Тайчібекова було порушено кримінальну справу про розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Приводом стали його публікації в соціальних мережах із закликами до відновлення Російської імперії і входженню Казахстану до її складу. У квітні 2014 року Тайчібеков опинився в центрі скандалу, коли на своїй сторінці в Facebook запропонував винагороду за голову українського підприємця Ігоря Коломойського


В Білорусі також не чекають гібридної агресії з боку «старшого брата». Як передають білоруські ЗМІ, в країні почався штурм бізнес-структури впливового олігарха Володимира Япрінцева. Він є співвласником холдингу «Трайпл». Першим під удар потрапив його син Казбек - його заарештували 7 серпня. А самого Япрінцева спецназ взяв після повернення з Москви прямо в аеропорту Мінська 13 серпня.

Відзначу, що заплановані на 11 жовтня президентські вибори в Білорусі пройдуть не під  гаслом «Будемо жити заможно», а в руслі риторики «Батьківщина в небезпеці». В ролі потенційного супротивника періодично стала виступати Росія, яка хоч і продовжує залишатися «старшим братом», але повинна поводитися відповідно і відмовитися від ідеології «русского мира», кажуть білоруси.

 4 серпня на питання «Радіо «Свободи», чи не боїться Білорусія повторити долю України, Лукашенко прямо заявив, що якби хтось «відрізав» шматок Полісся, білоруси билися б за кожен клаптик своєї  землі.

Як бачимо, сусіди виявилися завбачилвими і зрозуміли, що краще арештувати або посадити до психіатричної лікарні одного проросійського активіста, ніж перетворити на психіатричну лікарню з російським колоритом  всю країну.

 
Д. Снєгирьов

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.