Держбюджет-2014 – бюджет проїдання та піару

24 декабря 2013, 14:02
0
215

Нещодавно на офіційному сайті Верховної Ради представили доопрацьований проект закону про Державний бюджет України на 2014 рік.

Згідно даного проекту граничний обсяг дефіциту Держбюджету – близько 59 з половиною мільйонів гривень.

Уряд знову продовжує втягувати країну у боргову яму.  Позики, що залучатимуться державою до спеціального фонду бюджету – становлять 6,2 мільярдів гривень.

Крім того, новим бюджетом не передбачається реального зростання соціальних стандартів. У першому півріччі мінімальний розмір зарплат, пенсій та прожиткового мінімуму взагалі не зміниться. Часткове збільшення соцстандартів заплановане лише на друге півріччя 2014 року, і то на смішні суми. Так, розмір мінімальної зарплати  та пенсій зросте лише на 80-85 гривень.

Зважаючи на те, що інфляція прогнозується на рівні 8,3%, реального збільшення соцвиплат очікувати не варто.

Водночас уряд запланував на 864 мільйони  гривень  скоротити фінансування освіти, а сферу охорони здоров’я - на 230 мільйонів.

При цьому зросте фінансування силових та каральних органів. Що це? Вдячність влади за розгін мирних демонстрацій?!

Також, згідно проекту Держбюджету,  у 2014 році планується посилити податковий тягар на громадян України.

Очікується, що надходження від ПДВ зростуть майже на 22 мільярди гривень, від акцизного збору – на 2,7 мільярдів гривень. І це на додаток до того, що у поточному році податок на прибуток підприємств стягувався наперед.

Крім того, уряд планує значно збільшити витрати на фінансування президентських виборів у 2015 році.

І все це в умовах, коли в країні вже тривалий час спостерігається падіння ВВП та обсягів промислового виробництва, коли в економіці  з дня на день посилюється криза.

Головний фінансовий документ держави – це черговий непродуманий і непрофесійний результат дій влади, бюджет проїдання та піару.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.