Здоров’я нації – пріоритетниий напрямок діяльності українського Уряду

03 листопада 2017, 10:33
Власник сторінки
1
84

Здоров’я нації – один з пріоритетних напрямків діяльності українського уряду та парламенту.

В країні запроваджено програму «Доступні ліки», проект щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну та проводиться реформа медичної галузі. Говорячи про Вінницю, можна зазначити, що окрім державної програми функціонує ще міська програма «Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії у Вінниці на 2015-2017 роки». Надання якісної медичної допомоги та виділення бюджетних коштів людям, які не мають можливості придбати ліки – головні чинники, яких дотримується влада при змінах діяльності галузі.
Програма «Доступні ліки», яка розпочала діяти в Україні з 1 квітня, дає можливість вінничанам з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом другого типу отримувати необхідні медичні препарати зі знижкою, або безоплатно. Цьогоріч містянам було виписано 74 тисяч рецептів, за які було відшкодовано близько трьох мільйонів гривень.
Подібні цифри говорять про те, що громадяни мають інформацію про можливість безкоштовно отримувати медичні препарати. Проте не всі вінничани можуть скористатись даною програмою, зокрема, через недостатній рівень інформування. Працюючи з виборцями, які приходять до мене на прийом, я неодноразово надавав інформацію про можливість отримати ліки на безоплатній основі в межах діючих програм – міської та державної.
Аби отримати ліки безкоштовно необхідно звернутися до лікаря за рецептом й завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки», де можна отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою за рецептом. Вартість медпрепаратів повністю або частково оплачує держава. Аптеки, що беруть участь у програмі, мають спеціальні наклейки.
Окрім того, в рамках пілотного проекту, щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну, городяни мають можливість отримати ліки у трьох аптечних закладах. Для зручності отримання медичних препаратів пацієнти закріплені за певними аптеками відповідно до їх особистого вибору.
Фахівці зазначають, що завдячуючи роботі програм, спостерігається зменшення кількості випадків мозкового інсульту та ускладнень гіпертонічної хвороби.
Розуміючи актуальність Урядової програми Кабміном було закладено 1 мільярд гривень на фінансування даної систему у 2018 році. Подібне рішення сприятиме збільшення переліку лікарських препаратів та кількості українців, які зможуть їх отримати.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.