: Уряд однією рукою дає, а іншою - відбирає

30 июля 2013, 03:35
0
277

Як відомо, Міндоходів пропонує з 1 січня 2014 знизити ПДВ з 17% до 9%, а також одночасно скасувати пільги з цього податку.

Крім того, ввести в якості компенсації податок з обігу зі ставками 1% і 2%.

Відомство сподівається, що від впровадження цього проекту надходження до бюджету збільшаться приблизно на 22 мілярди гривень.

Однак, застосування одночасно ПДВ і податку з обігу – це неефективно та шкідливо для економіки. Це не лише не вирішить існуючих проблем в системі оподаткування, а й створить нові. Зокрема,  збільшення кількості податків ускладнить податковий облік та призведе до збільшення витрат для бізнесу. Причому також збільшиться і загальний рівень оподаткування.

Таким чином, знижуючи ставку ПДВ, уряд однією рукою ніби-то дає, але, запроваджуючи ще й податок з обігу, відбирає набагато більше.

Повернення податку з обігу відкине українську економіку на десятки років назад, призведе до консервації технологічної відсталості та погіршення існуючої економічної ситуації. Розвинені країни відмовилися від нього ще в 60-х роках.

Податок з обігу передбачає значно вищий рівень оподаткування високотехнологічних галузей, ніж сировинних, тому виробляти продукцію з високим рівнем переробки стає невигідно. Тобто запровадження таких  нововведень може бути вигідним хіба що олігархам від влади, які заробляють надприбутки на експорті сировинних ресурсів.

В Україні ПДВ став найкорупційнішим  податком через те,  що влада не бореться з корупцією серед чиновників, а очолює її.

Виправити цю проблему за рахунок запровадження нових податків неможливо.  Для цього необхідне кардинальне оновлення існуючої системи та викорінення корупції на всіх рівнях

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: влада,податки,Ткачук,ПДВ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.