СЛОВО НА ЗАХИСТ БОГА

31 марта 2013, 12:02
Журналіст, письменник
0
192

Християнство не має нічого спільного з демократією. Демократія виявляється тупиковою гілкою розвитку людства, яка веде в нікуди. Головне, щоби людство, засвоївши це, знову не скотилося до інквізиції,

Нещодавно політолог Володимир Фесенко на ТВі та тележурналіст Володимир Познер на 5 каналі сказали, що не вірять у Бога.

Мабуть, атеїзм притаманний багатьом людям, особливо політикам, бо коли бачиш їхні діяння, думаєш: не мають Бога в серці. Але давно мені не доводилося чути, щоби атеїзм виставлявся напоказ, як нагорода за заслуги.

З Фесенком і Познером зрозуміло. Принаймні вони щирі у своїх думках і діях. Натомість політики, прикриваючись Богом, у якого, звісно, не вірять, творять свої чорні справи.

Втім, з вірою в Бога у політиків не все так просто, як здається. Вони ж смертні, як і ми всі, і з собою на той світ усього не заберуть. Будучи за натурою атеїстами, все-таки десь у глибині душі сподіваються на прощення від невидимої сили.

За великим рахунком, звичайно, Бог не потребує захисту. Щодня ми наближаємося до нього – щоправда, кожний своєю дорогою. І від кожного з нас залежить, наскільки близько ми підійшли до розкриття найбільшої загадки буття. А тому навіть раціоналісти Фесенко і Познер, не усвідомлюючи, можливо, цього, теж ідуть своєю дорогою до Бога. Як і політики, які часто-густо діють всупереч Божим заповідям.

Найпростіше сказати: “Я не вірю в Бога”. Але віра чи зневір’я не є підтвердженням чи запереченням існування Бога. Наше буття багатогранніше й не замикається лише на цьому, хоча як усі дороги ведуть до Храму, так і наше життя веде до Бога, віримо ми в Нього чи ні.

Мені здається, що віруючий світ усе-таки має більше шансів на виживання. Віруючий по-справжньому, а не лише той, що дотримується канонів релігії. Були часи і, мабуть, ще прийдуть, коли стане просто неможливим сказати, що ти не віриш у Бога, навіть якщо ти справді у нього не віриш. Християнство не має нічого спільного з демократією. Демократія виявляється тупиковою гілкою розвитку людства, яка веде в нікуди. Головне, щоби людство, засвоївши це, знову не скотилося до інквізиції, яка знищувала єретиків. Проминувши  Сциллу і Харибду тоталітаризму, - головне, не втратити пильність на острові Утопії…

 

31 березня 2013 року

 

Анатолій ВЛАСЮК


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.