Вища освіта: законопроекти в житті українців
09 лютого 2013, 19:26
Не вщухають розмови та обговорення запропонованих законопроектів про вищу освіту профільному комітету Верховної Ради.
Не вщухають розмови та обговорення запропонованих законопроектів про вищу освіту профільному комітету Верховної Ради. Очікування стають дедалі хвилюючими, адже наразі зареєстровано три законопроекти щодо реформування системи вищої освіти. Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма коментує ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день, та закликає усіх небайдужих до долі українців та їх дітей залучатися до дискусій, висловлювати свої думки з приводу реформування вищої освіти в Україні.
Чому сьогоднішнє телебачення так активно транслює сучасному суспільству тему освіти та систему відносин в даній сфері? Чому цей аспект життя так яскраво представлений нам засобами масової інформації? Уся справа в актуалізованому контексті. Вища освіта, що дає зелене світло в гідне та якісне життя настільки важлива та необхідна, що має бути створена та реформована як найоптимальніша для усіх верств населення система. Ми живемо в епоху демократичного розвитку, де стремління до покращення життя є гаслом кожного українця. Але неможливо розвиватися стрімко та якісно без сучасної освіти. Більше того, наша країна прагне інтегруватися в Європейський простір, а тому, за словами Євгена Суліми, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту зацікавлене прийняти саме той законопроект, що буде відповідати вимогам Європейського освітнього простору. На мій погляд, найкращим варіантом є законопроект про вищу освіту, що запропонований Ківаловим, Калетником та Сорокою. Адже це люди безпосередньо інтегровані в систему освіти, освідомленні в її проблемах та питаннях. І тому запропонований компетентними людьми проект, на мій погляд, є більш вдалим.
Також важливо, щоб процес розгляду та прийняття рішень не був політизований. Адже тут важлива раціональність та прозоре бачення, перегляд усіх «за» та «проти». Непотрібно продавати свою думку та позицію, потрібно вміти відстоювати свої інтереси як громадянина України, як студента, як батька і матері своїх дітей, що рано чи пізно стануть суб’єктами освітніх відносин.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.