О идее "Русского мира"

7 февраля 2011, 06:25
Настоятель парафії Покрова Божої Матері УПЦ КП у місті Ірпінь. Практикуючий психолог.
0
704

Ю. Чорноморець: Мрії Кирила приєднати усіх до Московського Патріархату – це фантастика й утопія. У Московського Патріархату нема сил, щоб відвоювати храми у Київського.


Московський Патріархат продовжує інформаційну війну проти Київського. Таку думку висловив у коментарі Gazeta.UA шеф-редактор Богословського порталу Юрій Чорноморець, коментуючи заяву Патріарха УПЦ КП Філарета про бажання з допомогою влади ліквідувати цю Церкву.

«Ця війна посилилася два роки тому, після обрання Патріарха Кирила. Її основний посил такий: існує багато розкольників, які хочуть повернутися до Матері-Церкви. Оскільки ніхто не повертався, то вирішили цей процес форсувати», – розповів  експерт.

На думку Чорноморця, Московський Патріархат успішно нейтралізував вплив на Україну Константинополя, взаємодіє з українською політичною елітою.

«Священників і віруючих намагаються заманити до УПЦ МП пряником і одночасно заганяти кнутом, – продовжив фахівець. – Гадають, що в Україні за допомогою політичних методів можна здійснювати маніпуляції з релігійним середовищем. Вважають, якщо у них буде підтримка нової влади, то вони зможуть повиганяти УПЦ КП з усіх храмів і нехай Київський Патріархат служить по квартирах і підвалах», – продовжив він.

Чорноморець відзначив, що «в МП не враховують того, що КП спирається не на підтримку влади, а на самоорганізацію віруючих. Тому дії Московського Патріархату можуть привести до значного громадського збурення».

Він також, як і Михайло Білецький, переконаний, що така політика матиме негативні наслідки насамперед для УПЦ Московського Патріархату.

«В УПЦ МП багато вірян європейської традиції. Вони у цій Церкві лише тому, що вона канонічна. Чимало таких людей уже перестають ходити до «російських» храмів, бо не сприймають пропаганду «Русского мира». Тому скоріше розкол пройде через віруючих УПЦ Московського Патріархату. Він може стати гарячою лінією для України. Патріарх Кирил залучає радикалів, щоб цю ситуацію розгойдати. Бо для Росії вигідна будь-яка дестабілізація в Україні. Поки що відбирають храми Київського Патріархату на Сході. Але в Західній Україні релігійність населення вища, тому якщо кинути туди сірники, може сильно спалахнути».

«Мрії Кирила приєднати усіх до Московського Патріархату – це фантастика й утопія, – продовжив Чорноморець. – Україна є країною християнського розмаїття. Між вірянами різних течій конфлікти були дуже рідко. За 20 років незалежності ворожість майже зникла. І коли лунають заклики відібрати у галичан храми, то священики Московського Патріархату кажуть: «Та ми з ними чай пили, це нормальні люди, чому ми підемо в них щось забирати?» У Московського Патріархату нема сил, щоб відвоювати храми у Київського. Не вистачить козачків з Одеси чи Луганська, щоб по всій Україні захопити церкви».

 
за публікаціями порталу «Релігія в Україні» та видання Gazeta.UA

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.