Чи не закінчиться Майдан стіною цвинтаря Пер-Лашез?

21 декабря 2013, 18:22
історик, юрист
0
181

Народні хвилювання в Парижі , які переросли в революцію почалися невдовзі після укладення перемир'я з Пруссією під час Франко-прусської війни . Народні хвилювання в Києві , які так і не стали революці

Майдан мені нагадує паризьку комуну , зі всіма її плюсами і мінусами.

Народні хвилювання в Парижі , які переросли в революцію почалися невдовзі після укладення перемир'я з Пруссією під час Франко-прусської війни . Народні хвилювання в Києві , які так і не стали революцією, почалися після Вільнюського саміту , на якому Україна повинна була підписати, але не підписала, угоду про асоціацію з ЄС .

Національне приниження стало  поштовхом  до народного протесту .

На чолі Паризької комуни стояли об'єднані в коаліцію соціалісти й анархісти. Майдан презентує коаліція з трьох несумісних між собою політичних сил. Серед членів ради комуни не було ні обдарованих воєначальників, ні випробуваних державних людей; до тих пір майже всі вони діяли лише в якості агітаторів .

  Бланкісти - найбільш крайня соціально-революційна фракція того часу -це вуличні базіки, честолюбці без знання людей і історії.Навіть члени ради, які взагалі з самовідданістю служили справі комуни, відкидали послуги осіб слушних, здатних і випробуваних, якщо тільки вони не належали до їхньої партії

У нас аналогічна ситуація.  Повна відсутність обдарованих воєначальників та державних людей. У ВР  чисельна  фракція вуличних базік і честолюбців без знання  людей та історії. .Члени ради в  нашому випадку-це об"єднана опозиція. Якщо не належиш до цих партій , то ти автоматично залишаєшся в кращому випадку стороннім спостерігачем , а в гіршому -з тавром зрадника.

В області соціальних реформ уряд комуни не мав певної програми, так як у раді проявилися три рівносильні, але істотно різні соціально-політичні течії: комунізм (бланкістів), прудонізм і якобінізм; нарешті, доводилося рахуватися і з інтересами дрібної буржуазії, яка билася в рядах федералістів. Єдиний акт, в якому викладається загальна програма комуни - її «Декларація до французького народу» від 19 квітня (так званий заповіт комуни) - не йде далі загальних місць, що являють відгук прудонівських висловів.

Комуна спромоглася прийняти хоча б єдиний , але програмовий документ. Об"єднана опозиція досі не визначилася з цілями та програмою Майдану .

 Цікава історія французького банку при комуні. До   ради комуни, центральний комітет, не наважуючись захопити урядові каси, зробив у банку позику в 1 млн франків. У підвалах банку зберігалося тоді готівкою, цінними паперами, вкладами і т. п. близько 3 мільярдів франків. Захопленням цих сум комуна могла б завдати своїм супротивникам неймовірної шкоди; але вона не мала про них уявлення.

В Києві  "Альфа" штурмує офіс " Батьківщини" і вилучає  касу Майдану в розмірі 15 млн. долярів.Цікаво-хто саме злив ворогам інформацію про наявність готівки в партійному офісі ? Чому " Альфа" штурмує офіс центристської партії і залишає поза увагою офіси типу радикальної Свободи та Удару?

Головнокомандувачем національної гвардії комуни  був призначений Люллі, колишній морський офіцер, що пив запоєм. Революц ійний комендант КМДА -вічний терпіла  і невдаха Леонов. 

Федералісти сподівалися, що на захист Парижа підніметься провінція; але рада комуни упустила зручний момент для звернення до країни. 22 дні тривало обговорення програми комуни в різних комісіях ради, і коли вона, нарешті, була оприлюднена, то було вже пізно, та до того ж у ній не було виставлено ніяких певних практичних вимог.

Схожа ситуація. 30 днів обговорення програми, в той час , як Президент в Москві домовляється про кредити та знижки на газ. Можна продовжувати порівнювати і далі, але зараз головне питання полягає в тому- чи стане Янукович Тьєром ? І як опозиція буде пояснювати ошуканому народу свою безпорадну поведінку. Чи не закінчиться Майдан стіною цвинтаря Пер-Лашез?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.