Кияни вимагають від КМДА назвати прізвища всіх відповідальних

1 декабря 2013, 05:38
президент Українського Центру суспільного розвитку, кандидат політичних наук
0
445

Міська влада повинна бути гарантом безпеки громадян. Гірко зізнавати, що її бездіяльність перетворила столицю України на символ деспотії.

Громадська рада при КМДА глибоко обурена подіями, які відбулися на Майдані у ніч на 30 листопада і вимагає їх повного, об’єктивного негайного розслідування. Ми засуджуємо безпрецедентну жорстокість дій правоохоронців щодо молодих людей, які встали на захист демократії і європейського розвитку.

Переконані, що для ухвалення рішення застосувати силу проти мирної акції студентів не могло бути жодної законної підстави. Ми вважаємо це безпрецедентним порушенням Конституції, законів, демократичних і загальнолюдських  норм. Це злочин проти киян та інших громадян, що приїхали з різних куточків України та з-за кордону, щоб заявити свою позицію.

У місті є влада – київська адміністрація. Вона повинна бути гарантом забезпечення умов для проведення мирних зібрань громадян, захищати киян, гостей міста, захищати демократію. На жаль, у кривавих подіях цієї ночі посадовці міської влади проявили недопустиму бездіяльність, чим сприяли перетворенню столиці України на символ деспотії і репресій.

Для нас, жителів міста, не вкладається у свідомості, що встановлення ялинки та підготовка до розваг і святкувань стали підставою для кривавого побиття людей, зухвалого заперечення всіх громадянських прав і загальнолюдських цінностей. Ялинка, яка має бути символом Різдва, уже справедливо названа «кривавою».

Як пояснити, що в офіційному службовому документі від МВС вказано, що розгін мирної акції почався з прохання працівників комунальних служб КМДА? Невже в реальності усні прохання комунальників мають таку дієвість?

Чим обґрунтована необхідність встановлювати ялинку та каток саме цієї ночі - за місяць до Нового року?

Чому, разом з приїздом комунальників, на місці виявилася така кількість беркутівців, вишикуваних посеред ночі і готових до атаки?

Чи повідомили міські комунальники своє керівництво, що у них є проблеми з встановленням ялинки і чи дало керівництво згоду на звернення до міліції з проханням силового розгону?

Зрештою, хто конкретно підписав наказ про монтажні роботи цієї злощасної ялинки на Майдані уночі 30-го листопада?

Позов від КМДА про заборону проводити акції в центрі Києва до 7 грудня, свідчать, що влада зовсім не розуміє своїх громадян. І будь-які розмови про партнерські стосунки, взаємодію чи навіть місцеве самоврядування виглядають якось безглуздо.

Висловлюючи позицію киян, Громадська рада при КМДА направила відкриту вимогу до керівництва міста про термінове всебічне та об’єктивне розслідування дій структурних підрозділів міської адміністрації, які причетні до провокування даного конфлікту, а також дій відповідних служб, які повинні були захистити киян. Ми вимагаємо, аби прізвища причетних посадовців були оприлюднені, а цих людей було притягнуто до юридичної відповідальності за їхні злочинні дії чи бездіяльність.

Ми вважаємо, що влада має вжити невідкладні заходи для захисту життя і здоров’я громадян у столиці, їх прав і свобод, та унеможливлення у майбутньому подібних злочинів!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.