Другий зимовий похід

12 января 2011, 20:06
майбутній журналіст
0
539

Останній збройний виступ армії УНР

Другий зимовий похід відбувся тоді, коли уряд та армія УНР перебували у Польщі, а в Україні ширився партизансько-селянський рух. Планувалося провести рейд по тилах радянських військ із метою організації масового антибільшовицького повстання. Керували походом Ю. Тютюнник, Ю. Отмарштейн. У рейд пішли лише добровольці.

Частина учасників рейду після напружених боїв повернулася на вихідні позиції за кордоном України. Але велика група, здобувши Коростень, продовжувала рейд. Одначе їй довелося повернутися на захід. Очікуване масове повстання не почалося. Селянство під впливом НЕПу почало залишати повстанські загони. Незабаром учасники рейду опинилися в оточенні в районі містечка Базар на Житомирщині. Вирвалася з оточення лише частина. 359 із 443 захоплених у полон бійців було розстріляно. Трапилося це 23 листопада 1921 року. Лише 120 вояків дійшло до польського кордону.

Героїчний другий зимовий похід був останнім збройним виступом Армії УНР проти більшовицької навали в Україні. В листопаді фактично завершилась боротьба УНР за незалежність. Більшовики утвердили свій кордон.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.