Чи дійсно в Україні чоловіча стать сильна?

7 апреля 2011, 08:18
інформаційні технології, криптологія
0
633

Чи дійсно в Україні чоловіча стать сильна? За якими критеріями йде визначення слабкості або сили у відношенні до статі. Вважаю, що сила або слабкість статі визначається правом прийняття відповідних рішень.

Статтями 49 та 50 Сімейного кодексу України визнано право дружини на материнство та право чоловіка на батьківство.
Відмова одного з подружжя від народження дитини може бути причиною для розірвання шлюбу.
Статтею 50 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» встановлено, що операція штучного переривання вагітності (аборт) може бути проведена за бажанням жінки у акредитованих закладах охорони здоров'я при вагітності строком не більше 12 тижнів.
Як наслідок, чоловік може навіть і не знати про те, що його дружина «вбила» його ненароджену дитину.
Відповідно до чинного законодавства України отримати інформацію про аборти своєї дружини чолові може тільки за згоди самої дружини. Про це говорить стаття 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»:
«Пацієнт, який досяг повноліття, має право на отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров'я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров'я.
 Батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на отримання інформації про стан здоров'я дитини або підопічного.
 Медичний працівник зобов'язаний надати пацієнтові в доступній формі інформацію про стан його здоров'я, мету проведення запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, у тому числі наявність ризику для життя і здоров'я.
 Якщо інформація про хворобу пацієнта може погіршити стан його здоров'я або погіршити стан здоров'я фізичних осіб, визначених частиною другою цієї статті, зашкодити процесові лікування, медичні працівники мають право надати неповну інформацію про стан здоров'я пацієнта, обмежити можливість їх ознайомлення з окремими медичними документами.
Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.»
Усвідомивши викладене вище залишається тільки відповісти на питання: «Чи дійсно в Україні чоловіча стать сильна?»

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.