Податок на прибуток: «0» ставка з податку на прибуток

27 апреля 2011, 12:41
консультант
0
800

Неоднозначність норм Податкового Кодексу України обговорюють з дня його виходу. Розглянути спірні питання Кодексу запропонувала компанія «Ліга Закон».

20 квітня був проведений круглий стіл на тему «Як застосовувати «проблемні» норми Податкового Кодексу?». Учасниками заходу були юристи, які займаються податкової практикою, бухгалтери та аудитори, а також провідні фахівці Державної податкової адміністрації України. Метою цього заходу було з’ясувати основні питання, які викликають найбільше суперечок між Податковою службою та платниками податку.

Одним із таких  питань є застосування нульової ставки з податку на прибуток. Чи необхідно подавати спеціальну заяву до податкової служби на застосування нульової ставки з податку на прибуток? Саме під час круглого столу заступник директора Департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України Олексій Задорожний надав роз’яснення, що відповідно до існуючих критеріїв, платник податку має право за результатами звітного періоду надавати декларацію з податку на прибуток із зазначенням нульової ставки з податку на прибуток, яка в свою чергу  і є заявою на використання даного режиму оподаткування. Але, за словами Задорожного, правомірність такого переходу податкова служба буде встановлювати в результаті контрольно-перевірочних робіт.

Нагадуємо, що ставка «0» відсотків застосовується на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року для платників податку на прибуток, якщо:

- розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує трьох мільйонів гривень;

- нарахована за кожний місяць звітного періоду заробітна плата (дохід) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншою, ніж дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом;

Крім того, такі платники мають відповідати одному із нижчезазначених критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 квітня 2011 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років), щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до набрання чинності цим Кодексом та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до одного мільйона гривень та середньооблікова кількість працівників становила до 50 осіб.

Дія цих норм не поширюється на суб’єктів господарювання, які перелічені у пп.154.6 статі 154 Податкового Кодексу України. 

При застосуванні «0» ставки Ми радимо Вам бути дуже уважними, та враховувати всі норми Податкового кодексу, в іншому випадку, це може мати  дуже неприємні наслідки.

Автор

Ольга Олійник,

консультант ГК "Афіна ФінТек"

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.