У США знайшли новий засіб проти ВІЛ

8 декабря 2011, 11:22
0
455

Американські вчені синтезували речовину, ефективне проти вірусів імунодефіциту. Як повідомляє Medical Xpress, це вдалося групі фахівців під керівництвом Чжілей Чень (Zhilei Chen) з Техаського універси

  Американські вчені синтезували речовину, ефективне проти вірусів імунодефіциту. Як повідомляє Medical Xpress, це вдалося групі фахівців під керівництвом Чжілей Чень (Zhilei Chen) з Техаського університету A & M. Звіт про дослідження опублікований в журналі Antimicrobial Agents and Chemotherapy.

Група Чень вивчила властивість речовини під кодовою назвою PD 404,182. У ході експериментів дослідники з'ясували, що субстанція має антивірусну дію. При контакті з речовиною нуклеїнові кислоти вірусів, в яких зберігається спадкова інформація, відокремлювалися від білків, роблячи віруси нешкідливими.

За даними дослідження, PD 404,182 ефективно щодо ВІЛ першого і другого типів, вірусу імунодефіциту мавп, а також вірусу гепатиту С. Однак збудники вірусних лихоманок денге і Сіндбіс виявилися стійкими до дії речовини.

Чень відзначила, що нова речовина не руйнує оболонки вірусів, так само як і мембрани живих клітин. Відсутність цитотоксичності PD 404,182 було підтверджено результатами експериментів на культурах клітин людини.

Дослідникам не вдалося точно описати механізм антивірусної дії речовини. За їхніми припущеннями, субстанція діє не на білки, а на інші структурні компоненти, загальні для вірусів. У зв'язку з цим в ході мутацій віруси не зможуть виробити індивідуальний захист від PD 404,182.


Джерело:Інфопортал

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.