Болото - не тільки у Львові
05 березня 2012, 22:10
Власник сторінки
Інженер-гідротехнік
Я теж поважаю Євгена Марчука ...., але на президента він не тягнув, і політик з нього слабий - "заблудився серед трьох сосен", погодившись на "Канівську четвірку".
«Я згодна пробивати стіну, але криголами не плавають в болоті» - так висловилася Ліна Костенко на поступок львівського літературного бомонду – Юрка Кучерявого, Віктора Неборака та Ігоря Котика, які «не зрозуміли» жанру «Записок українського самашедшего». Постріл осмислений і цілеспрямований. Та й підлості є межа – мужня жінка призупинила серію зустрічей на невизначений термін, а у Львові – назавжди. Та болото не тільки у Львові, є воно і в Столиці. Дозованою інформацією, перекручуванням фактів так спотворюють дійсність, що трясина втягує тих, хто не знає броду, чи з якихось причин, не відрізняє світле від сірого.
Не секрет, що в Україні майже всі ЗМІ заангажовані, деякі настільки, що глянеш на назву статті в газеті – знаєш про що в ній і навіщо. Та я не про «Сегодня», чи «Коммунист», чи «2000», а про газету «День», яку читаю шість років. Газета могла би бути ведучою по висвітленню проблем становлення української держави, якби не підпала під вплив однієї партії, можливо, однієї особи. Це я зрозумів, прочитавши кілька років тому слова головного редактора: «1999 року був Президент, але не було народу – 2004-го був народ, але не було Президента», після чого активізувались нападки на Президента (якого не було) і вихваляння основної претендентки на цей пост. Поступово атака перейшла в безпідставні звинувачення Ющенка, ніби тільки його позиція «проти всіх» стала вирішальною для поразки Тимошенко на президентських виборах....
Я проаналізував статті (за останні чотири роки) Ігоря Лосєва, Сергія Грабовського, Юрія Щербака, Анатолія Штанько (і не тільки), кандидатів філософських наук, науковців «могилянки», відфільтровані відповіді читачів на анкети «Дня», і дійшов висновку, що, принижуючи Ющенка і вихваляючи Тимошенко, газета постійно намагається підняти рейтинг керованої опозиції, тому й таврування «противсіхства» не сходить зі сторінок газети і сьогодні. Моральний авторитет Євген Сверстюк писав у 2008 році про БЮТ: «Минуле забувається, стукачі, провокатори, спекулянти всіх країн єднайтесь!». От і поєднались потенційні політичні перевертні, які не всі проявились на повну тільки тому, що «регіоналам» в цьому парламенті більше «тушок» не потрібно. Більшість громадян переконані, що Тимошенко допомогла Путіну побороти Ющенка-президента, дійсно обраного народом, а не мафією, і посприяла Януковичу (делегуванням «тушок») здійснити державний переворот. Та «День», чогось, цього «не розуміє»…
А хто ж «1999 року був Президент», коли «не було народу»? Відповідь в газеті («День», №14 за 2011 р.): на шести повнометражних сторінках надруковано 27 поздоровлень від людей, що знали Євгена Марчука. Поздоровлення елейні, бо висловлені до 70-річчя з дня народження, але подані під загальним заголовком: «Ми не обрали свого де Голя», та й підзаголовок кожної статті відповідає об’єднуючому. Я теж поважаю Євгена Марчука, як інтелігентного, толерантного, розсудливішого за багатьох державних діячів, але на президента він не тягнув, і політик з нього слабий – «заблудився серед трьох сосен», погодившись на «Канівську четвірку» з соціалістом-комуністом Морозом, в якого губи тремтіли від амбіцій на лідерство, та з комуністом Ткаченком і екс-кадебістом Олейником, корумпованість яких з антинародною владою очевидна. Хіба це по-деголевські? Крім того, Марчук, як екс-генерал КДБ, заслуговував на люстрацію, як і інші члени «четвірки».
Та «День» хоче переконати читача, що народ помилився, обравши Ющенка президентом. Путінцям – як бальзам на душу. Подібних прикладів багато, та це вже матеріал для дисертації. Переконаний, що у 1999
році андроповці теж намагались в Україні (як у Росії) привести до влади своїх ставлеників, та (дякувати богу) тотальне укорінення у владні структури співробітників спецслужб затрималось на 10 років. Тому, поки що, Україна не зовсім в імперському союзі.
Відчуваю, що з переобранням Путіна президентом ці процеси завершаться при підтримці 5-ї колони, вірного Януковича і відданої Тимошенко, ув’язнення якої для Москви сьогодні стратегічно вигідніше, ніж перебування її при владі. Безсумнівно, андроповці завжди професійно використовують у своїх цілях тих, в кого «рило в пушку» (започатковано ще Залізним Феліксом).
В кінці минулого року відвідав Ужгород. Обійшов не менше десяти кіосків, а газети «День» не знайшов – «не отримують». Поцікавився у чиновника мерії: чому? «А у нас проюлькіних газет не читають» - почув у відповідь... Мабуть, така місцевість, що «бистра вода з синіх гір» в болоті не застоюється.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.