Як я був у Донбасі

6 марта 2012, 02:08
Понт Аксінський
0
9

Подорож "бандерівця" з заходу на схід.

Побував я у регіоні, про який весь час дивився тільки по телебаченню. Здавалося б, не може бути нічого цікавого. Але, якщо б я побував у республіці Тувалу чи ще в якомусь екзотичному Науру,  то, напевно б, мав менше вражень.
Жодним чином не хочу образити когось з мешканців східних областей, просто розповім про свої враження.
Коли я туди їхав, то мав на думці зробити порівняння і написати потім тут, мовляв, - "Дивіться! Ми всі однакові!!!" Будуймо Україну трам-пам-пам... Ну, щось таке. Виявляється, я був наївний. 
Східний регіон - це не Україна. Принаймні, він не живе згідно українських реалій. Це щось схоже на Придністров'я. Ну інакшої аналогії не можу підібрати. Люди живуть у якійсь напіватмосфері. Вони не росіяни, не українці, не молдавани...  Вони просто ніхто. Жителі. Оце, напевно, правильне слово. Жітєлі Донбасса. При чому, відчуається на кожному кроці гордість за свій край. Терикони - це достопрімєчатєльность. Якщо в когось в сім'ї загинув шахтар, то це ледь не дворянська сім'я. Може я не правий, але на свої очі бачив, як дві сім'ї, де загинули шахтарі ділили між собою "пільги". Я сенсу так і не зловив, але це був шкандаль.
Далі. Сам Донецьк. Надзвичайно чудове місто. У цьому місті є одна визначна точка - Донбасс Арена. Ну дай Бог, щоб вона себе виправдала. Я в інтернеті багато читав, яке це зелене і доглянуте місто. Ну не знаю. Не побачив там ні зеленого, ні доглянутого. Такий собі гігантський плацдарм для "ностальгістів". Може, колись там зберуться всі любителі СССР і зроблять фестиваль. 
Люди. Ну люди, як люди. З тією різницею, що всі люто ненавидять "бандерівців". Хто такий бандерівець - знають далеко не всі. Але те, що це щось погане - без сумніву. З самого Донецька мало даних, але попитався трохи людей по районах. Таки збираються голосувати знову за Януковича. Аргументи - "наш, местный парень, шахтер". Те, що Янукович насправді не шахтьор - сприймається легко та невимушено. Щось типу - ну і шо? Но свой же. Трапляються придурки (немало їх, на жаль), які щиро вірять, що їм загрожують "бандерлоги". Янукович цих бандерлогів "прижав", не дає їм розгулятися, але "надо іщо жошче!!!"
А в цілому - головне, щоб шахта (завод, фабрика) працювала. Тому що працювати вміємо тільки там.
Ну от щось таке. Вражень значно більше, але я спробував кількома абзацами.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.