Раз аптека, два аптека – усі поруч, недалеко

27 марта 2012, 06:36
Голова підкомітету з питань контролю та законодавчого забезпечення регулювання ринків фінансових послуг
0
561

Коментар

А ви не помітили, що останнім часом куди не поглянь – самі аптеки?  За поворотом, уздовж дороги, в переході та метро, в супермаркеті та на базарі, – майорить червоний (синій, зелений, кому як більше подобається) хрестик. Ще вчора тут здобу продавали, а все сьогодні – новенька аптека. Ростуть, неначе гриби після дощу. Лікуйтеся, любі українці, бо ви того варті! На здоров’ячко!

Але, стривайте, невже ми  переживаємо повальну пандемію? Як інакше можна пояснити таку шалену кількість аптек в Україні? Ситуація все більше набирає рис абсурду. Кількість хворих та аптек не мають між собою ніякого зв'зку. Жодної медицини, звичайна комерція.

Ви слухаєте радіо? Я щоранку вмикаю радіо. І знаєте, щоп’ять хвилин я змушений слухати про жіночі критичні дні, біль у горлі, проблеми печінки та жовчного міхура…Телевізор? Іще цікавіше! Наприклад, у іноземців під час перегляду наших телеканалів виникає враження, що українці схиблені на власному здоров’ї.  ми ж-бо тільки й робимо, що хворіємо і лікуюємо, лікуюємо так хворіємо..і так доти,  доки на ринок не вийде «новіший, дієвіший, натуральніший та потрібніший для Вашого здоров’я» медпрепарат. І все спочатку, по порядку.

Навіть у метро, в ліфті, навіть у чоловічому журналі, будь-де і всюди на Вас чатує реклама ліків!   Звідси і штучний попит на медикаменти. А попит, як відомо, формує пропозицію.  Запитайте будь-якого аптекаря, що продається найкраще? Відповідь виявиться простою – українці згрібають з поличок те, що  лагідним голосом порадила телезірка у  рекламі перед улюбленим серіалом. Люди звикають до того, що пігулки та шампунь, власне,  мало чим відрізняються одне від одного. Чим дорожче – тим краще, чим популярніше – тим корисніше.  Нас  буквально «підсадили» на пігулки та краплі, льодяники та порошки.  Ми постійно лікуємо та доліковуємо замість того, щоб берегти власне здоров’я. 

Платимо щоразу більше і більше. Аптечний бізнес не дарма вважають  одним із найприбутковіших – «накрутка» на медикаменти сягає нечуваних обсягів.  У той час як за поворотом зводять нову аптеку, а по телевізору вкотре рекламують панацею мало не від усіх хвороб, старенька бабця віддає за серцеві краплі останні гривні з пенсії.

Пора припинити аптечний психоз з невиправдано високими цінами та рекламування ліків. 

Це завдає шкоди нашому здоров’ю.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.