Як заробити на "Вітіній тисячі": сільський варіант

27 июля 2012, 12:12
Владелец страницы
журналіст
0
491
Як заробити на  Вітіній тисячі : сільський варіант

якщо, звісно, Ви - голова сільради

Чергова ініціатива любого нашому серцю гаранта допомагає нажитися нечистим на руку ділкам.

 

Тим, кому в силу обставин не пощастило стати вкладником Сбєрбанку СРСР, певно, процедура отримання «Вітіної» та і попередньої, «Юліної», тисячі гривень практично не знайома. Коротко, схема така: Вам як вкладнику потрібно актуалізувати свої данні дзвінком на гарячу лінію чи на сайті банку, потім потрібно прийти в Ощадбанк і забрати свою тисячу в день і хвилину, визначену оператором центру підтримки. Здавалося б, усе відносно просто і «наваритися» особливо немає де, однак…Однак, якщо ви маєте хоча б мінімальну владу, спосіб підзаробити знайдеться завжди.

Такий чудовий спосіб, як нам повідомили, знайшли в Йосипівській сільській раді Новомиргородського району Кіровоградської області. Жертви його – пенсіонери та ті, кому люди з обмеженими фізичними можливостями надають довіреність на отримання своїх коштів. Вся справа от у чому: якщо Ви, не дай Боже, пенсіонер, якому важко фізично дістатися до банку, можна доручити отримання коштів близькій людині, якій Ви довіряєте. Оформити таку довіреність можна в сільській раді – там всього-на-всього поставлять печатку і підпишуть Ваш документ. Проте, якщо забажають на цьому нажитися, знайдуть як.

Приміром, у вже згаданій сільській раді документ завіряє ще й приватний нотаріус, який якимось чином «притесався» до голови і бере за це суто символічну плату в 73 гривні 75 копійок. Проблема тут в тому, що відділення банку, де вкладники отримують виплати просто не вимагає нотаріального засвідчення цього папірця – їм достатньо звичайної печатки сільради. Але голова сільради вимагає нотаріального посвідчення в обов’язковому порядку не тільки довіреності на отримання грошей, а й намагається цей же трюк провести з довіреністю на актуалізацію даних, що взагалі безглуздо.

На «гарячій ліні» Ощадбанку нам пояснили, що таку довіреність дійсно можна посвідчувати у нотаріуса, тільки якщо вимагають цього працівники відділення банку (якщо є сумніви у достовірності документу), а загалом печатка така непотрібна. У цей же час, в Йосипівці цього, мабуть, не знають і навіть у сільраді видають квитанції про оплату (хоча нотаріус приватний і яким чином він «співпрацює» з місцевою владою, неясно). Кому і куди йдуть ці гроші, автору статті невідомо.

Нами відправлено офіційні запити на отримання інформації про рух і цільове призначення коштів, отриманих від такої діяльності. Згідно закону «Про доступ до публічної інформації», матимемо усі необхідні дані через п’ять днів. Тож, чекайте продовження історії.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: корупция,Ощадбанк СРСР,виплати,Кіровоградська область
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.