Доступне житло: чи дійсно мрії збуваються?

06 вересня 2012, 14:37
Власник сторінки
Адвокат, Куратор горячей линии "Ты и право", Советник Председателя ФПУ по правовым вопросам
0

Переважна більшість громадян нашої країни, на жаль, не в змозі накопити достатньо заощаджень для придбання омріяної квартири, а звичайні іпотечні кредити практично недоступні ...

Доступне житло: чи дійсно мрії збуваються?


Переважна більшість громадян нашої країни, на жаль, не в змозі накопити достатньо заощаджень для придбання омріяної квартири, а звичайні іпотечні кредити практично недоступні через неймовірно високі процентні ставки. Однак, попри все хочеться щоб все таки мрія придбати власне житло здійснилась. І тут виникає питання: хто як не держава має допомогти у цьому.

Нещодавно Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову «Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують покращення житлових умов" №343 (далі – Порядок). 

У рамках пільгової іпотеки за даним Порядком передбачається надавати громадянам кредити на 15 років під 16% річних на весь термін дії договору: 13% з цієї ставки - відшкодує держава, а громадянин буде оплачувати лише 3%. Перший внесок визначається внутрішніми правилами банків, але не може перевищувати 25% від суми кредиту.

Так, має відшкодовуватись частина процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об'єктах незавершеного будівництва, прийнятих в експлуатацію після 2007 року житла (квартири в багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них).

Програма розрахована для громадян без обмежень за віком, які перебувають на квартирному обліку, а також для тих, хто не перебуває на квартирному обліку, але має житлову площу не більше 9 кв.м. на одного члена сім'ї або проживає у гуртожитку. 

Позичальнику надається можливість придбати житло будь-якої площі і вартості, але компенсація буде виплачуватися тільки виходячи з нормативної площі та вартості. Відповідно до п. 7 Порядку нормативна площа житла становить 40 кв. м. загальної площі на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб і 58 кв. м. на сім'ю з трьох і більше осіб. Діють нормативи і за ціною квадратного метра житла: 7000 гривень за 1 кв. метр - для м. Києва; 5000 гривень за 1 кв. метр - для міст Київської області, обласних центрів та мм. Севастополя і Сімферополя; 4000 гривень за 1 кв. метр - для інших населених пунктів.

Для отримання 13% компенсації процентів Вам необхідно звернутися до місцевого регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” для укладення відповідного договору.

Для укладення такого договору слід підготувати наступні документи: оригінал і копія паспорта, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідка про склад сім'ї, копія свідоцтва про шлюб (при наявності), копія свідоцтва про народження дитини (дітей), довідка (форма 3) ЖЕКу або довідка від паспортиста гуртожитку або договір про найм квартири встановленого зразка, документи про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні шість місяців.

Наступним кроком є вибір квартири, яку Ви плануєте придбати, та підписання договору про її купівлю. Перелік об'єктів будівництва визначається Міністерством регіонального розвитку та будівництва України. Далі залишається лише внести необхідну суму коштів на свій поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку та отримати державну підтримку.

Проте наскільки вдалою та виправданою є така Програма покаже час, залишається лише сподіватись, що «Доступне житло» не є пустою обіцянкою влади перед черговими виборами.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи
ТЕГИ: ипотека,квартира,Кабинет Министров,постановление,КМУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.