СТАН ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ З РОСІЄЮ

25 октября 2012, 20:32
Владелец страницы
Віце-президент ICC Ukraine. Освіта: КТІЛП (інженер механік); БДІНГ (організатор промвиробництва та капбудівництва), інша.
0
2138
СТАН ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ З РОСІЄЮ

ТОРГІВЛЯ ЗА СІЧЕНЬ - СЕРПЕНЬ 2012 РОКУ

ЩЕ РАЗ ХОТІВ БИ НАГОЛОСИТИ, ЩО ТОВАРООБОРОТ (ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ) МІЖ УКРАЇНОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ (РФ) НЕ ЗБІЛЬШИВСЯ, ЯК ПРО ЦЕ ПОВІДОМЛЯВ ГОЛОВА ДЕРЖМИТСЛУЖБИ, А ЗМЕНШИВСЯ.
І ЗА 8-М МІСЯЦІВ ПОТОЧНОГО РОКУ СТАНОВИВ 34,1 МЛРД. ДОЛАРІВ США.
ЗА АНАЛОГІЧНИЙ ПЕРІОД МИНУЛОГО РОКУ ТОВАРООБОРОТ СТАНОВИВ 36,04 МЛРД ДОЛАРІВ США.
ТОБТО ЗМЕНШЕННЯ СТАНОВИТЬ 5,3%.
ОСНОВНІ ГРУПИ ТОВАРІВ, ЯКІ ВПЛИНУЛИ НА ЗМЕНШЕННЯ ОБСЯГІВ ТОРГІВЛІ ЦЕ ПРОДОВОЛЬСТВО (94%), МЕТАЛУРГІЙНА ПРОДУКЦІЯ (85,5) ТА ЕНЕРГОНОСІЇ (85,2%).
ТАКОЖ НАГАДУЮ КЕРІВНИКУ ДЕРЖМИТСЛУЖБИ ПРО НАЯВНІСТЬ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА РФ УГОДИ ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ ВІД 1993 РОКУ.
У РАМКАХ РЕЖИМУ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ, ПРИ НАЯВНОСТІ У ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ СЕРТИФІКАТУ СТ-1, НЕ СПЛАЧУЄТЬСЯ МИТО НА ІМПОРТ ТОВАРІВ ПІД ЧАС ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ, АЛЕ КРАЇНИ ЗАСТОСОВУЮТЬ РІЗНІ ОБМЕЖЕННЯ ТОРГІВЛІ (АНТИДЕМПІНГОВІ ТА СПЕЦІАЛЬНІ МИТА, А ТАКОЖ ТЕХНІЧНІ БАР’ЄРИ) І ЦІ ОБМЕЖУВАЛЬНІ ЗАХОДИ НЕГАТИВНО ВПЛИВАЮТЬ НА ОБСЯГИ ТОРГІВЛІ.
ЗА ОЦІНКАМИ ЕКСПЕРТІВ МІНІМАЛЬНИЙ ОБСЯГ ОБМЕЖЕНЬ У ВЗАЄМНІЙ ТОРГІВЛІ СТАНОВИТЬ БЛИЗЬКО 1 МЛРД ДОЛАРІВ США.
ЗІ СЛІВ ГОЛОВИ ДЕРЖМИТСЛУЖБИ, НА ЗНАЧНІ ДОСЯГНЕННЯ У ТОРГІВЛІ З РФ ВПЛИНУЛИ ЗАХОДИ ЩОДО СПРОЩЕННЯ МИТНИХ ПРОЦЕДУР. ТАК СЛІД ВІДЗНАЧИТИ, ЩО ЦІ ЗАХОДИ Є ФАКТОРОМ ВПЛИВУ НА ЗБІЛЬШЕННЯ ТОВАРООБОРОТУ МІЖ КРАЇНАМИ, АЛЕ НЕ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО ГОЛОВНИЙ ФАКТОР... І ЩО ЦЕЙ ФАКТОР ТАК ВПЛИНУВ У 2011 РОЦІ.
ЯКЩО ПРОАНАЛІЗУВАТИ СТРУКТУРУ ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ З КРАЇНАМИ СВІТУ, ТО МИ ПОБАЧИМО ЗБІЛЬШЕННЯ ІМПОРТУ В УКРАЇНУ ТОВАРІВ ГРУПИ 27. ДО ЦІЄЇ ГРУПИ ВІДНОСЯТЬСЯ ГАЗ, НАФТА ТА ПРОДУКТИ ЇЇ ПЕРЕРОБКИ. ОБСЯГИ ІМПОРТУ ЦИХ ТОВАРІВ У 2011 РОЦІ СТАНОВИЛИ БІЛЬШЕ 28 МЛРД. ДОЛАРІВ США АБО 34,6% ВІД ЗАГАЛЬНОГО ОБСЯГУ ІМПОРТУ ТОВАРІВ В УКРАЇНУ. ТА ПРИРІСТ ОБСЯГІВ САМЕ ЦИХ ТОВАРІВ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ОБСЯГІВ ІМПОРТУ ТОВАРІВ ГРУПИ 27 В 2010 РОКУ СТАНОВИВ 45,9%, А ЯКА КРАЇНА ІЗ КРАЇН СВІТУ Є НАЙБІЛЬШИМ ТА ВПЛИВОВИМ ПОСТАЧАЛЬНИКОМ ЦИХ ТОВАРІВ - ВІРНО РФ!!!
ТАК В ЧОМУ ТАКІ ВЕЛИКІ ЗАСЛУГИ???
ПРИМІТКА:
В 2011 ІМПОРТ ГАЗУ В УКРАЇНУ ІЗ КРАЇН СВІТУ СТАНОВИВ БІЛЬШЕ 14 МЛРД. ДОЛАРІВ США АБО 17% ВІД ЗАГАЛЬНОГО ОБСЯГІВ ІМПОРТУ ТОВАРІВ І ПРИРІСТ ОБСЯГІВ ІМПОРТУ ГАЗУ У 2011 В ПОРІВНЯННІ З 2010 СТАНОВИВ 49,5%.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.