Міжнародна Торгова Палата (ICC) та її представництво ICC Ukraine або хто є хто?

11 листопада 2018, 17:03
Власник сторінки
Віце-президент ICC Ukraine. Освіта: КТІЛП (інженер механік); БДІНГ (організатор промвиробництва та капбудівництва), інша.
0
100

ICC Ukraine - майданчик для розвитку ділової активності в Україні у відповідності до міжнародних стандартів чи забезпечення "прозорих" бізнес потреб Щелкунова? Інформація про ICC та ICC Ukraine

International Chamber of Commerce (ICC), the World Business Organization (WBO) − впливова некомерційна міжнародна організація, створена в 1919 році для вирішення актуальних проблем розвитку бізнесу. Штаб-квартира організації знаходиться в Парижі. ICC об'єднує провідні компанії та ділові асоціації майже у 130 країнах світу та має мережу національних комітетів у 93-х країнах. Протягом року після створення Організації Об'єднаних Націй - ICC було присвоєно статус найвищого консультативного органу по роботі з ООН та її спеціалізованими підрозділами. ICC також є офіційним партнером Саміту “Великої вісімки” і колективним консультативним органом таких найбільших міжнародних організацій, як: Світова Організація Торгівлі, Світовий Банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, а також інших інституцій. Керівники та експерти компаній-членів ICC розробляють уніфіковані міжнародні правила ведення бізнесу і визначають позицію бізнесу з широкого спектру питань: від торгівлі, інвестиційної політики та сталого розвитку до нагальних технічних і галузевих проблем. Основна експертна робота проводиться у спеціалізованих міжнародних комісіях ICC. Комісії діють за такими напрямками роботи як: банківська справа, комерційне право і практика конкуренції, корпоративна відповідальність та боротьба з корупцією, з питань оподаткування, навколишнього середовища та енергетики, інтелектуальної власності, маркетингу і реклами, торгівлі та інвестиційної політики. Діяльність ICC спрямована на створення сприятливих умов для торгівлі, розвитку послуг та залучення інвестицій в країнах з розвиненою економікою та в країнах, що розвиваються за умови дотримання правил вільної та чесної конкуренції. Вищий орган ICC − Світова рада ICC (WC), яка затверджує створення та припинення дії робочих органів ICC, серед них − Міжнародний арбітражний суд (IAC), Всесвітня Федерація торгових палат (WCF) та Інститут світового бізнесу і права (WBLI). Відповідно до положень статті 2 та статті 4 Конституції ICC, передбачено, що у країнах, де національний комітет ICC не сформований, компанії мають можливість приєднатися до ICC індивідуально через пряме членство. У разі створення в країні національного комітету ICC членство в ICC можливе, відповідно до Конституції ICC, за умови членства в національному комітеті. Щодо членства в WCF слід зазначити, то відповідно до пункту2 та пункту 3 статті 2 Статуту WCF процес подачі заявок стосовно членства в WCF повинен відповідати Конституції ICC, а у країнах, де національний комітет ICC існує, заявки на членство в WCF повинні бути представлені через національний комітет ICC. У країнах, де немає національного комітету ICC, подання повинні бути зроблені безпосередньо в Всесвітньої федерацію торгових палат ICC.

В Україні існує певна проблема щодо членства в ICC. Причина полягає у тому, що в Україні діє ТПП України і вона є прямим членом ICC та національний комітет ICC Ukraine, який також є членом ICC тобто дві українськи організаці представляють ICC. Такий стан не відповідає Конституції ICC і створює певні проблеми щодо взаємодії із суб'єктами господарювання в Україні. Стосовно національного комітету надаю пояснення, що це не статус організації як національної організації, а представництво ICC на певній національній території (in English National Committee), але ICC Ukraine засновувався відповідно до українського законодавства та діє у його рамках.

Деякі гарячі голови ICC Ukraine (Щелкунов) як мантру читають про те, що усі ТПП країн входять у національні комітети, але пояснюю, що не входять, а створюють на своїй базі національні комітети ICC і таким чином уникають проблем у взаємодії із бізнесом, мають високий статус та ефективно працюють із ICC. Тому в Україні також необхідно було при заснуванні ICC Ukraine утворювати цю організацію на базі ТПП України, використовуючи її потужну базу у регіонах і можливості, але "маємо те, що маємо" (Кравчук Л.М.)...

До відома усіх, коли створювали ICC Ukraine було доручення КМУ, яке ініціював Кінах А.К., і на це доручення Мін'юст України висловив свою позицію, якою застеріг про наявність в Україні ТПП і тим самим дав зрозуміти про недоцільність утворення такої організації як ICC Ukraine або утворювати її в Україні іншим шляхом, а не окремою організацією. Це була вірна позиція і не було би в Україні двох організацій, фактично, з однаковими функціями....

Моя думка була такою, я її висловлював Михайлову, що ТПП України потужна організація і краще було би підпорядкувати ICC Ukraine ТПП України та зробити його структурним підрозділом, але є Щелкунов, який бачить себе тільки президентом ТПП України...бачити можна, але не бути!!!

Асоціація “Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати” (ICC Ukraine), створена у серпні 1998 року згідно із дорученням Кабінету Міністрів України від 12.11.1997 № 22692/23 та рішенням Світової Ради Міжнародної Торгової Палати від 07.04.1997 − перший Національний комітет Світової організації бізнесу на території країн СНД. ICC Ukraine – неприбуткова, некомерційна організація, яка зареєстрована відповідно до чинного законодавства України та Статуту ICC Ukraine як Асоціація підприємств. Свою діяльність здійснює згідно із Конституцією України, Законів України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, Статуту ICC Ukraine та Конституції ICC. Ініціатором створення ICC Ukraine був Кінах А.К. і він був президентом УСПП та першим президентом ICC Ukraine. Засновником ICC Ukraine був УСПП, але майже 2 роки тому УСПП був виведен із засновників і, на мою думку, це порушення!!! Але Щелкунов "любого" поставить у стойло, а його підлабузники кажуть так: "шеф, ти скажи і ми проголосуємо так як треба!!! "Талановита та прозора" ця людини Щелкунов...
За час роботи в ICC Ukraine у мене склалося враження, що ця організація з певним потенціалом спрямовую свою діяльність тільки на фінансове забезпечення Щелкунова, а не створення механізмів та сприятливих умов розвитку ділової активності в Україні, але слів багато, а слова як дзвін…


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.