Казначейські зобов’язання як альтернатива депозитам

30 ноября 2012, 21:26
Институт кредитных отношений
0
361

Зовсім скоро казначейські зобов’язання можуть посперечатись за пальму першості серед інструментів розміщення заощаджень населення навіть з банківськими депозитами.

У жовтні доволі статичний фінансовий ринок України сколихнула новина про запровадження нового фінансового інструменту – казначейських зобов’язань. Ці цінні папери, орієнтовані на фізичних осіб, повинні відкрити населенню ще один напрям розміщення своїх заощаджень, ставши в один ряд із банківськими депозитами, інвестиційними сертифікатами, золотом тощо. У відповідністю з постановою Кабінету Міністрів України № 836 «Про випуск казначейських зобов’язань» 10 жовтня 2012 року був розпочатий продаж сертифікатів казначейських зобов’язань на пред’явника в документарній формі із строком обігу 24 місяці та номінальною вартістю 500 доларів США, з відсотковою ставкою 9,2% річних та  сплатою купонів кожні шість місяців. Таким чином, розмір доходу за кожним купоном є фіксованим і складає 23 долари США.

Зважаючи на той факт, що лише за перший місяць продажу було реалізовано 89% казначейських зобов’язань, можна зробити висновок, що ця новинка на фінансовому ринку припала до вподоби населенню. Враховуючи попередній позитивний досвід, Міністерство фінансів вирішило випустити наступну серію казначейських зобов’язань. Їх розміщення почнеться 30 листопада 2012 року. Планується здійснити розміщення казначейських зобов’язань на пред’явника в документарній формі серії Б обсягом 100 млн. доларів США із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 доларів США та сплатою купонів кожні шість місяців. Проте підвищений попит на новий інструмент дозволив емітенту на цей раз пропонувати цінні папери на більш вигідних для себе умовах: так відсоткова ставка нової серії знижена на 13 відсоткових пунктів до 8 % річних Розмір доходу за кожним купоном залишається фіксованим і становить 20 доларів США.

Успіх першої емісії дає сподівання, що зовсім скоро казначейські зобов’язання можуть посперечатись за пальму першості серед інструментів розміщення заощаджень населення навіть з банківськими депозитами. На користь казначейських зобов’язань свідчить їх вища дохідність, яка для нової серії становитиме 20 доларів США за пів-року, тоді як у депозитів в доларах, при середній річній ставці 7%, доходність за аналогічний період - 17,5 доларів США. Проте, на нашу думку, сформований рівень довіри до депозитів може розтягти у часі цей процес, адже, з погляду населення, депозити все ж більш ліквідні. Тому подальший розвиток ринку казначейських зобов’язань дасть змогу значно підвищити ліквідність цих інструментів, і є важливим чинником зростання попиту на казначейські зобов’язання, зростання їх частки у заощадженнях населення.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: казначейські зобов'язання
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.